Anslag · inntektsår 2025
Chem Anchor Invest Vii AS
Org.nr. 929388828 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Bergen
Aksjene i Chem Anchor Invest Vii AS gir de 48 personlige eierne anslagsvis 18 971 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 25 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Chem Anchor Invest Vii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 472 932 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,6 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Chem Anchor Invest Vii AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 13 733 kr. Bankinnskuddene falt med 12 584 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 380 415 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 22,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 206 716 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 236 466 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Chem Anchor Invest Vii AS?
Chem Anchor Invest Vii AS eies til slutt av Personlig eier A (10 % gjennom California Invest AS), Personlig eier B (10 % gjennom Harship AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS), Personlig eier D (5 % gjennom Anstes Ii AS) og Energios Pte LTD (5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Chem Anchor Invest Vii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom California Invest AS | 10 % | 2,5 mill. kr | 7 379 kr |
| Personlig eier B gjennom Harship AS | 10 % | 2,5 mill. kr | 7 379 kr |
| Personlig eier C gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS | 8,7 % | 2,2 mill. kr | 4 213 kr |
| Personlig eier D gjennom Anstes Ii AS | 5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Energios Pte LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5 % | 1,2 mill. kr | – |
| Personlig eier E | 3,8 % | 936 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 3,5 % | 872 508 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 3,5 % | 872 508 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Visento AS | 2,6 % | 655 692 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Tailwind Management AS → E&P Investment AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Tailwind Management AS → JB Investments AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mce Holding AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ser Fremover AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Viborg AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Øyelege Vibeke Birkeland AS | 2,5 % | 624 469 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 31,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 25 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 18 971 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 236 466 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CHEM ANCHOR INVEST VII AS falt med 1,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- LØNNE INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (229,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (221,3 mill. kr).
- Finansinntektene i LØNNE INVEST AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 8,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr) pluss årsresultatet 2025 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,3 mill. kr).
- MAPLE INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,2 mill. kr).
- MSF HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHEM ANCHOR INVEST VII AS falt med 5,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr).
- MAPLE INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,2 mill. kr).
- MSF HOLDING AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Chem Tank Invest Vii AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.