Anslag · inntektsår 2025
Galvatek AS
Org.nr. 929329899 · AS · Overflatebehandling av metaller · Osterøy
Aksjene i Galvatek AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Galvatek AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 64 903 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 24 559 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Galvatek AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 64 903 kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Galvatek AS?
Galvatek AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Øyn'e AS → Jon Roti Utvikling AS), Personlig eier B (25 % gjennom Øyn'e AS → Smestad Invest AS), Personlig eier C (20 % gjennom Øyn'e AS → Arctic-NB AS), Personlig eier D (14,8 % gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Øyn'e AS → Arctic-NB AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Galvatek AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Øyn'e AS → Jon Roti Utvikling AS | 25 % | 279 339 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Øyn'e AS → Smestad Invest AS | 25 % | 279 339 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Øyn'e AS → Arctic-NB AS | 20 % | 223 471 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 14,8 % | 164 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Øyn'e AS → Arctic-NB AS | 5 % | 55 868 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 4,3 % | 47 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 2 % | 22 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 1,3 % | 13 967 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 0,8 % | 8 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 0,8 % | 8 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 0,8 % | 8 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 0,3 % | 2 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Fjellskålnes Smed & Mek Verksted AS | 0,3 % | 2 793 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JON ROTI UTVIKLING AS delte anslagsvis ut 820 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (742 032 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.