Anslag · inntektsår 2025
Stålfjæra 28 AS
Org.nr. 929270266 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Stålfjæra 28 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stålfjæra 28 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 48,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Stålfjæra 28 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 563 297 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 165 712 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stålfjæra 28 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 563 297 kr. Det er i snitt tatt ut 4,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 32,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (129 989 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 78 405 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 80 801 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stålfjæra 28 AS?
Stålfjæra 28 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Anette Furuholmen Warberg (7,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Håkon Bakkevig (2,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Leif Jørgen Moger (1,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Jørgen Moger (1,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stålfjæra 28 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 62,4 % | 6,1 mill. kr | – |
| Anette Furuholmen Warberg gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS | 7,6 % | 746 742 kr | 0 kr |
| Håkon Bakkevig gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS. Eier også aksjer i Zaptec ASA (0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 211 481 kr | 0 kr |
| Leif Jørgen Moger gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS. Eier også aksjer i Af Gruppen ASA (0,05 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 158 711 kr | 0 kr |
| Jørgen Moger gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS. Eier også aksjer i Hakadal Golfdrift AS (0,04 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) | 1,1 % | 111 107 kr | 0 kr |
| Morten Andre Romslo gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS. Eier også aksjer i Wulff Eiendom AS (10 %) | 1 % | 102 248 kr | 0 kr |
| Anders Aasand gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS. Eier også aksjer i Placebo AS (50 %), Hema Kapital AS (50 %), Modulize AS (0,03 %), Skue Sparebank (0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1 % | 98 125 kr | 0 kr |
| Marianne Røhne Figenbaum gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Polaris Media ASA (0,05 %) | 1 % | 94 541 kr | 0 kr |
| Peder Røhne Figenbaum gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Brønnøysund Kontorbygg AS (2 %), FH Kapital Holding AS (0,24 %), Polaris Media ASA (0,05 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1 % | 94 541 kr | 0 kr |
| Arild Inge Aubert gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS. Eier også aksjer i Aubert Vekst AS (33,33 %) | 0,9 % | 92 384 kr | 0 kr |
| Anders Brustad-Nilsen gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS | 0,9 % | 90 732 kr | 0 kr |
| Knut Skabo gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS | 0,8 % | 75 025 kr | 0 kr |
| Birger Nergaard gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS. Eier også aksjer i Vettakollen Tennisklubb AS (5,56 %), Autosock AS (0,13 %), Civita AS (0,1 %) | 0,8 % | 75 010 kr | 0 kr |
| Tore Moger gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS | 0,7 % | 68 401 kr | 0 kr |
| Leif Kåre Besseberg gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS. Eier også aksjer i Pre China Private Equity Ii AS (0,07 %), Apim Therapeutics AS (0,04 %), Nordic Technology Group AS (0,04 %), Byggma ASA (0,01 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %) og 6 andre | 0,6 % | 56 503 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 80 801 kr
Hendelser i eierkjeden
- STÅLFJÆRA 28 AS delte anslagsvis ut 4,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 58,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
- OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- STÅLFJÆRA 28 AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 69,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.