Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

HV Skygard Holding AS

Org.nr. 929264290 · AS · Uoppgitt · Stavanger

Aksjene i HV Skygard Holding AS gir de 33 personlige eierne anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 309,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener HV Skygard Holding AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −0,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med HV Skygard Holding AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 713,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 6,7 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 624,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6,8 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 3,4 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier HV Skygard Holding AS?

HV Skygard Holding AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (40 % gjennom HV Nef Invest Rho AS → HV Annex Invest Gamma AS), Ole Ertvaag (17,5 % gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Personlig eier A (6,3 % gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS), Personlig eier B (1,9 % gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS) og Personlig eier C (1,9 % gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Skygard Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom HV Nef Invest Rho AS → HV Annex Invest Gamma AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)40 %123,7 mill. kr–
Ole Ertvaag gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS17,5 %54,2 mill. kr557 377 kr
Personlig eier A gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS6,3 %19,4 mill. kr176 092 kr
Personlig eier B gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS1,9 %5,9 mill. kr41 197 kr
Personlig eier C gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS1,9 %5,9 mill. kr41 197 kr
Personlig eier D gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS1,9 %5,9 mill. kr41 197 kr
Personlig eier E gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS1,6 %4,8 mill. kr30 823 kr
Personlig eier F gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier G gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier H gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier I gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier J gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier K gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier L gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Personlig eier M gjennom HV Nef Invest Rho AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS1,3 %3,9 mill. kr21 598 kr
Verdigrunnlag
386,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
309,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
1,2 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
3,4 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i HV SKYGARD HOLDING AS økte med 394,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST RHO AS økte med 396,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
  • ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
  • HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i HV SKYGARD HOLDING AS økte med 318,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HV SKYGARD HOLDING AS gikk fra 31,7 % til 0 % av aksjene i SKYGARD AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST RHO AS økte med 320,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
  • HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
  • ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
  • HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
  • HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.