Anslag · inntektsår 2025
HV Cadre Holding AS
Org.nr. 929264282 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i HV Cadre Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 1,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 458,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener HV Cadre Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med HV Cadre Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 251,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 772 482 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 661,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HV Cadre Holding AS?
HV Cadre Holding AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (40 % gjennom HV Nef Invest Victor AS → HV Annex Invest Beta AS), Ole Ertvaag (17,5 % gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (6,3 % gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS), Erlend Basmo Ellingsen (1,9 % gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS) og Jon Vatnaland (1,9 % gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Cadre Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom HV Nef Invest Victor AS → HV Annex Invest Beta AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 40 % | 183,4 mill. kr | – |
| Ole Ertvaag gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS | 17,5 % | 80,3 mill. kr | 845 125 kr |
| Pål Magnus Reed gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 6,3 % | 28,7 mill. kr | 277 683 kr |
| Erlend Basmo Ellingsen gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS | 1,9 % | 8,7 mill. kr | 69 599 kr |
| Jon Vatnaland gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS | 1,9 % | 8,7 mill. kr | 69 599 kr |
| Ove Gusevik gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS. Eier også aksjer i Wheel.Me AS (0,2 %), Morrow Bank ASA (0,17 %), 00nation AS (0,11 %), Minerva Topco AS (0,05 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) og 6 andre | 1,9 % | 8,7 mill. kr | 69 599 kr |
| Gabriel Oldeide Reed gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 1,6 % | 7,2 mill. kr | 54 214 kr |
| Jan Harald Solstad gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS. Eier også aksjer i Marine Resources AS (100 %), Forskningsveien Holding AS (0,3 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Christian Bø Kronstad gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS. Eier også aksjer i Cytovation ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Kjell Erik Endresen gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Einar Gjelsvik gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Gunnar Halvorsen gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS. Eier også aksjer i Ejecto AS (1,45 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Kurt Magne Waldeland gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS. Eier også aksjer i Flekkefjord Sparebank (0,04 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Louise Eleonora Elisabeth Samuelsson gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS. Eier også aksjer i Romajelo Invest og Eiendom AS (25 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
| Egil Stokka gjennom HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS. Eier også aksjer i Hitecvision AS (0,05 %) | 1,3 % | 5,8 mill. kr | 40 533 kr |
- Verdigrunnlag
- 573,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 458,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HV CADRE HOLDING AS økte med 253,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST VICTOR AS økte med 253,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
- HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
- HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Cadre Group AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.