Anslag · inntektsår 2025
Ømf Invest Evensen & Evensen AS
Org.nr. 929255542 · AS · Oppføring av bygninger · Kongsvinger
Aksjene i Ømf Invest Evensen & Evensen AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 179 578 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 25,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ømf Invest Evensen & Evensen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 34,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, så avkastningen er 45 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ømf Invest Evensen & Evensen AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 12 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 245 205 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ømf Invest Evensen & Evensen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 19,5 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 20,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 394 474 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 35,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 348 605 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 245 205 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ømf Invest Evensen & Evensen AS?
Ømf Invest Evensen & Evensen AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS), Personlig eier B (10 % gjennom Tiller Invest AS), Personlig eier C (5 % gjennom H Stokkebek Holding AS), Personlig eier D (4,1 % gjennom Ø.M. Fjeld AS → Smek Holding AS og Smek Holding AS) og Personlig eier E (2 % gjennom Esteins Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ømf Invest Evensen & Evensen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS | 73,3 % | 18,9 mill. kr | 171 405 kr |
| Personlig eier B gjennom Tiller Invest AS | 10 % | 2,6 mill. kr | 8 173 kr |
| Personlig eier C gjennom H Stokkebek Holding AS | 5 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ø.M. Fjeld AS → Smek Holding AS; Smek Holding AS | 4,1 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Esteins Holding AS | 2 % | 515 463 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1 % | 257 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom M Strømme Holding AS | 1 % | 257 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ullsokk Invest AS | 1 % | 257 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Eimaro AS | 0,5 % | 128 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Eimaro AS | 0,5 % | 128 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ø.M. Fjeld AS → Ømf Holding AS | 0,3 % | 88 832 kr | 0 kr |
| Jhsinvest AS gjennom Ø.M. Fjeld AS | 0,3 % | 67 543 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Ø.M. Fjeld AS | 0,2 % | 48 245 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Ø.M. Fjeld AS → E.A. Invest AS | 0,2 % | 48 245 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Ø.M. Fjeld AS → Kimo Invest AS | 0,2 % | 48 245 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 32,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 25,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 179 578 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 245 205 kr
Hendelser i eierkjeden
- Ø.M. FJELD AS gikk fra 84 % til 81,2 % av aksjene i ØMF INVEST ASKER RINGERIKE AS i 2025.
- Ø.M. FJELD AS gikk fra 78 % til 76 % av aksjene i ØMF INVEST EVENSEN & EVENSEN AS i 2025.
- ØMF HOLDING AS gikk fra 20 % til 17,8 % av aksjene i SCANMUDRING HOLDING AS i 2025.
I eierkjeden
- Eier: Jhsinvest AS
- Eierandel i: Ømf Evensen & Evensen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.