Anslag · inntektsår 2025
Weseed AS
Org.nr. 929250168 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Steinkjer
Aksjene i Weseed AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Weseed AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,39 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Weseed AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 11 514 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 35 193 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4 357 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Weseed AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 11 514 kr. Bankinnskuddene falt med 944 100 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 27 484 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 201 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 084 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Weseed AS?
Weseed AS eies til slutt av Erik Schløsser-Møller (7,6 % gjennom Schløsser-Møller Gruppen AS → Athos Holding AS), Lars Bendik Austmo (5,4 % gjennom Accipiter Holding AS), Finn Schløsser-Møller (5,4 % gjennom Elvehavna Invest AS), Gemma Paler Rasch (5,4 %) og Henrik Eilert Beer Lyng-Sjøtun (5,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Weseed AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Erik Schløsser-Møller gjennom Schløsser-Møller Gruppen AS → Athos Holding AS. Eier også aksjer i Flyco AS (under 0,01 %), Melhus Sparebank (under 0,01 %) | 7,6 % | 263 101 kr | 0 kr |
| Lars Bendik Austmo gjennom Accipiter Holding AS | 5,4 % | 187 929 kr | 0 kr |
| Finn Schløsser-Møller gjennom Elvehavna Invest AS. Eier også aksjer i Zaptec ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) | 5,4 % | 187 929 kr | 0 kr |
| Gemma Paler Rasch. Eier også aksjer i Gyma AS (100 %), Mad Software AS (0,02 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %) | 5,4 % | 187 929 kr | 0 kr |
| Henrik Eilert Beer Lyng-Sjøtun. Eier også aksjer i Snapper City AS (2,8 %), Sky Rekruttering AS (2,76 %), Acterio AS (1,04 %), Sound Of You AS (0,36 %), Bsafe Group AS (0,09 %) | 5,4 % | 187 929 kr | 0 kr |
| Oddbjørn Sve gjennom Lectus AS → Sve Holding AS | 5,4 % | 187 194 kr | 0 kr |
| Ragnar Eggen gjennom Sjetneeggen Invest AS | 4,3 % | 150 343 kr | 0 kr |
| Jørgen Tegdan gjennom Storheia Invest AS. Eier også aksjer i Axactor ASA (0,02 %), Bluenord ASA (0,01 %) | 4,3 % | 150 343 kr | 0 kr |
| Runar Søråsen gjennom Tutu AS. Eier også aksjer i Trondhjems Seilforening Havn AS (0,43 %), Ensurge Micropower ASA (under 0,01 %) | 3,8 % | 131 550 kr | 0 kr |
| Børge Lønnebakke Norberg. Eier også aksjer i Doktorno AS (100 %), Relevio AS (0,28 %), Bewi ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 3,3 % | 112 757 kr | 0 kr |
| Jørn Norheim gjennom Junor Invest AS | 2,7 % | 93 965 kr | 0 kr |
| Ole Førre Skogstø gjennom M2 Consult AS. Eier også aksjer i Orry-San Holding AS (100 %), Zalaris ASA (0,01 %), Strongpoint ASA (under 0,01 %), Aker Biomarine ASA (under 0,01 %), Morrow Bank ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 2,2 % | 76 675 kr | 0 kr |
| Gunnar Vist gjennom Mindbusiness AS. Eier også aksjer i Bellingmo Transport AS (4,86 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Bonheur ASA (under 0,01 %), Bouvet ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 2,2 % | 76 675 kr | 0 kr |
| Carlo-Erjan Bauer Duraturo gjennom Bivrost Capital AS → Consarto AS. Eier også aksjer i Magneta AS (35 %) | 2,2 % | 75 172 kr | 0 kr |
| Stig Ørnvall gjennom Bivrost Capital AS → Rocklove AS. Eier også aksjer i Tiger Frontier AS (9 %), Trivli AS (4,44 %), Enua SPV AS (0,02 %), Gamepire Studio AS (0,01 %), Invertapro AS (under 0,01 %) og 1 andre | 2,2 % | 75 172 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 084 kr
Hendelser i eierkjeden
- ELVEHAVNA INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i ØYAVEGEN UTBYGGING AS i 2025.
- LECTUS AS gikk fra 33,5 % til 25,3 % av aksjene i JOBLOOP AS i 2025.
- SVE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,5 mill. kr).
- LKP AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i WESEED AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SCHLØSSER-MØLLER GRUPPEN AS falt med 756 600 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ATHOS HOLDING AS steg fra 5 302 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ELVEHAVNA INVEST AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 7,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SVE HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (454 797 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Acterio AS
- Eierandel i: Weme Facilitators AS
- Eierandel i: Digleefy AS
- Eierandel i: Kiip.App AS
- Eierandel i: Dreamknit AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.