Anslag · inntektsår 2025
4.Farm Osterøy AS
Org.nr. 929236130 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Osterøy
Aksjene i 4.Farm Osterøy AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 399 973 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i 4.Farm Osterøy AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 54 835 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med 4.Farm Osterøy AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 54 835 kr. Bankinnskuddene falt med 34 335 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 347 736 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier 4.Farm Osterøy AS?
4.Farm Osterøy AS eies til slutt av Inventbygg AS (25,5 % gjennom 4.Farm AS), Personlig eier A (25,2 % gjennom 4.Farm AS → Energiunion AS → Sivilingeniør Robert Storbekk AS), Personlig eier B (6,8 % gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS) og Personlig eier D (6 % gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av 4.Farm Osterøy AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Inventbygg AS gjennom 4.Farm AS | 25,5 % | 101 993 kr | – |
| Personlig eier A gjennom 4.Farm AS → Energiunion AS → Sivilingeniør Robert Storbekk AS | 25,2 % | 100 895 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 6,8 % | 27 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 6,7 % | 26 698 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 6 % | 24 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 5,7 % | 22 902 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS → KSJ Holding AS; Lonevåg Beslagfabrikk AS | 3,8 % | 15 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS → BSJ Holding AS | 2,9 % | 11 611 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 2,3 % | 9 031 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 2,3 % | 9 031 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 2,3 % | 9 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom JRM AS | 1,9 % | 7 680 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 1,4 % | 5 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 1,1 % | 4 222 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Lonevåg Beslagfabrikk AS | 1,1 % | 4 222 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 499 966 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 399 973 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENERGIUNION AS gikk fra 29,3 % til 0 % av aksjene i HARABAKKEN AS i 2025.
- SIVILINGENIØR ROBERT STORBEKK AS gikk fra 35,7 % til 0 % av aksjene i HARABAKKEN AS i 2025.
- KSJ HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mill. kr).
- LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS i 2024.
- KSJ HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
- Finansinntektene i KSJ HOLDING AS steg fra 627 576 kr i 2023 til 2,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Inventbygg AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.