Anslag · inntektsår 2025
Aneo Industry AS
Org.nr. 929231414 · AS · Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Trondheim
Om én person eide hele Aneo Industry AS, ville aksjene gitt anslagsvis 78 288 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Aneo Industry AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −58,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,65 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Aneo Industry AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 58 408 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 78 288 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Aneo Industry AS?
Aneo Industry AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (17,5 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → HV Annex Invest Alfa AS), Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap (9,9 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS), Orkland Kommune (9,2 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS), Melhus Kommune (6,6 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS) og Eføy Investering AS (5,7 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Aneo Industry AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → HV Annex Invest Alfa AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 17,5 % | 1,7 mill. kr | – |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 9,9 % | 944 985 kr | – |
| Orkland Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 9,2 % | 883 368 kr | – |
| Melhus Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 6,6 % | 633 965 kr | – |
| Eføy Investering AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS | 5,7 % | 548 679 kr | – |
| Trondheim Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 4,5 % | 433 714 kr | – |
| Indre Fosen Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 4 % | 380 210 kr | – |
| Pamar AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS | 2,9 % | 274 304 kr | – |
| Eføy Kapital AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS | 2,7 % | 256 540 kr | – |
| Ørland Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,5 % | 242 827 kr | – |
| Åfjord Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,5 % | 239 384 kr | – |
| Watrium AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS | 2,4 % | 233 256 kr | – |
| Heim Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,4 % | 230 556 kr | – |
| Oppdal Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2 % | 187 700 kr | – |
| Midtre Gauldal Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 1,6 % | 150 702 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 12 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 78 288 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ANEO INDUSTRY AS falt med 2,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANEO RENEWABLES HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ANEO RETAIL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING 2 AS økte med 1,8 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING AS økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV ANEO HOLDING AS økte med 1,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO INDUSTRY AS falt med 4,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i ANEO RENEWABLES HOLDING AS økte med 212,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ANEO RENEWABLES HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PSF 1 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING 2 AS økte med 692,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING AS økte med 692,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV ANEO HOLDING AS økte med 510,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 706,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- Eier: Orkland Kommune
- Eier: Melhus Kommune
- Eier: Eføy Investering AS
- Eier: Trondheim Kommune
- Eier: Indre Fosen Kommune
- Eier: Pamar AS
- Eier: Eføy Kapital AS
- Eier: Ørland Kommune
- Eier: Åfjord Kommune
- Eier: Watrium AS
- Eier: Heim Kommune
- Eier: Oppdal Kommune
- Eier: Midtre Gauldal Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.