Anslag · inntektsår 2025
DST Arkitekter AS
Org.nr. 929224876 · AS · Arkitektvirksomhet · Drammen
Aksjene i DST Arkitekter AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 513 116 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i DST Arkitekter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 156 243 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 199 999 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 59 122 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med DST Arkitekter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 156 243 kr. Bankinnskuddene falt med 22 174 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 622 546 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier DST Arkitekter AS?
DST Arkitekter AS eies til slutt av Personlig eier A (36,1 % gjennom Blink Hus Sigdal AS → Vidvei Holding AS), Personlig eier B (20 %), Personlig eier C (4,9 % gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Waaki AS), Personlig eier D (4,3 % gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Kabir AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Holger AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av DST Arkitekter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Blink Hus Sigdal AS → Vidvei Holding AS | 36,1 % | 185 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 20 % | 102 623 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Waaki AS | 4,9 % | 25 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Kabir AS | 4,3 % | 22 235 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Holger AS | 4,1 % | 21 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Markur AS | 3,3 % | 16 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Mon-Ray AS | 3,3 % | 16 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Malo Holding AS → B.Malo Holding AS | 2,8 % | 14 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Malo Holding AS → Heke Holding AS | 2,8 % | 14 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Malo Holding AS → Jørgen Malo Holding AS | 2,8 % | 14 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Malo Holding AS → Totrid Holding AS | 2,8 % | 14 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Øvergården AS | 1,7 % | 8 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Waaki AS | 1,6 % | 8 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Øvergården AS | 1,3 % | 6 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Blink Hus Dale Malo AS → Dale Malo Holding AS → Dale Holding AS → Øvergården AS | 1,3 % | 6 671 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 641 395 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 513 116 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BLINK HUS DALE MALO AS økte med 532 473 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DALE MALO HOLDING AS falt med 11,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i VIDVEI HOLDING AS steg fra 101 kr i 2024 til 4,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALO HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (25,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.