Anslag · inntektsår 2025
Osloveien 708 AS
Org.nr. 929207289 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Osloveien 708 AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 101 581 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Osloveien 708 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 492 566 kr, mest med nye penger fra eierne (1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Osloveien 708 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 492 566 kr. Bankinnskuddene falt med 934 710 kr og den langsiktige gjelden økte med 3,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 719 725 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Osloveien 708 AS?
Osloveien 708 AS eies til slutt av Personlig eier A (15,9 % gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS), Personlig eier B (15,9 % gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS), Personlig eier C (10,7 % gjennom Enebakk Loginvest AS → Cacomo AS og Enebakk Loginvest AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS og Enebakk Loginvest AS → Malling Prosjektinvest AS → Cacomo AS), Personlig eier D (6,2 % gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS) og Personlig eier E (5,1 % gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Osloveien 708 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS | 15,9 % | 16 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS | 15,9 % | 16 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Enebakk Loginvest AS → Cacomo AS; Enebakk Loginvest AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS; Enebakk Loginvest AS → Malling Prosjektinvest AS → Cacomo AS | 10,7 % | 10 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS | 6,2 % | 6 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS | 5,1 % | 5 214 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS | 5 % | 5 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS | 5 % | 5 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS | 5 % | 5 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Enebakk Loginvest AS → HBT Support AS | 5 % | 5 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Enebakk Loginvest AS → Niki AS | 4,5 % | 4 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Herberg Invest AS; Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Jem AS → Marher Invest AS | 3,3 % | 3 386 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Herberg Invest AS → Cos Cob AS | 1,7 % | 1 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Herberg Invest AS → Jaca Invest AS | 1,7 % | 1 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Jem AS → Eskaler AS | 1,7 % | 1 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Enebakk Loginvest AS → Herberg Property AS → Jem AS → Jarah Invest AS | 1,7 % | 1 693 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 126 976 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 101 581 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HBT SUPPORT AS delte anslagsvis ut 17,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (96,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−24 315 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (78,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HBT SUPPORT AS steg fra 157 815 kr i 2024 til 2,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HBT SUPPORT AS gikk fra 16,4 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- HERBERG INVEST AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i BRATTVÅG OFFENTLIG EIENDOM AS i 2025.
- HERBERG INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- OSLOVEIEN 708 AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (382 660 kr) pluss årsresultatet 2024 (931 777 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−897 454 kr).
- Innskutt egenkapital i OSLOVEIEN 708 AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HBT SUPPORT AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i KIRKEGATA 20 OSLO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.