Anslag · inntektsår 2025
Partankers 20 AS
Org.nr. 929140532 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Oslo
Aksjene i Partankers 20 AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 12 120 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 77,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Partankers 20 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 27,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 32,6 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Partankers 20 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 151,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 14,3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 55,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 45,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 455 421 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 810 926 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Partankers 20 AS?
Partankers 20 AS eies til slutt av H21 Strategic Growth L – Qif KMGK (26,1 %), Ilt Invest Aps (12,6 %), Perestroika (cyprus) LTD (10 %), Blueyield AB (8,1 % gjennom Blueyield AS) og Satish Lugani (4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Partankers 20 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| H21 Strategic Growth L – Qif KMGK (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 26,1 % | 20,2 mill. kr | – |
| Ilt Invest Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 12,6 % | 9,7 mill. kr | – |
| Perestroika (cyprus) LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 7,7 mill. kr | – |
| Blueyield AB gjennom Blueyield AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,1 % | 6,3 mill. kr | – |
| Satish Lugani (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4 % | 3,1 mill. kr | – |
| Erling Rytter gjennom Erryco Holding AS. Eier også aksjer i Erryco Energy AS (100 %), Panoro Energy ASA (0,03 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 1 andre | 3,9 % | 3 mill. kr | 12 120 kr |
| William Johan Selmer Sandum gjennom Selsa AS; Wilsan AS | 2,1 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Nils Eirik Wenaas gjennom Wenaas Eftf AS → Wenaas Kapital AS. Eier også aksjer i Mowi ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %) | 2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Jon Rømer Sandberg. Eier også aksjer i Belvedere AS (100 %), Isar AS (100 %), Partankers Xxiv AS (1,3 %), Arcticzymes Technologies ASA (0,28 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 1,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Lene Wenaas gjennom Wenaas Eftf AS → Hekla AS | 1,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Bjørn Christian Eide gjennom Esmar AS → Racce AS. Eier også aksjer i Taltoor AS (100 %) | 1,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Carl Fredrik Eide gjennom Esmar AS → Racce AS. Eier også aksjer i Stiklestad Shipping AS (100 %) | 1,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Olav Kristian Falnes gjennom Kristian Falnes AS → Falnes Holding AS. Eier også aksjer i Oncoinvent ASA (0,85 %), Barents Blue AS (0,45 %), Atlantic Sapphire ASA (0,28 %), Webstep ASA (0,21 %), Aqualis ASA (0,19 %) og 54 andre | 1,4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Beng Kwang Tye (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 1 mill. kr | – |
| Jan Heggelund. Eier også aksjer i Ristora AS (100 %), Tacoma Trader AS (5,71 %), Proximar Seafood AS (4,71 %), Union Bulk Iii Holding AS (4 %), Nordic Handysize Vi AS (2,6 %) og 73 andre | 1,3 % | 1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 96,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 77,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 810 926 kr
Hendelser i eierkjeden
- VESTEA APS gikk fra 11,3 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANDVARI INVESTMENT RESEARCH AS gikk fra 8,1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KRISTIAN FALNES AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PUSHKAR LUGANI gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SOGNEFJELL AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- WESTFIELD AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i BLUEYIELD AS økte med 283,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ERRYCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,6 mill. kr).
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (101,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (597,6 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 2,2 % av aksjene i NORBIT ASA i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC GAS III AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 23,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151 mill. kr).
- CAIANO SHIP AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (69,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,2 mill. kr).
- PARTANKERS 20 AS delte anslagsvis ut 119,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (131,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS 20 AS falt med 53,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i PARTANKERS 20 AS steg fra 94 313 kr i 2023 til 131,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SOLE INVEST AG gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS 20 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ERRYCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,2 mill. kr).
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 45,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (418 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (159,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 5,3 % til 3,4 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS XXIV AS i 2024.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 18,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (98,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr).
- Finansinntektene i RACCE AS steg fra 7,6 mill. kr i 2023 til 55,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAIANO SHIP AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (100,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (69,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.