Anslag · inntektsår 2025
Varro Invest 2 AS
Org.nr. 929133005 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Sandefjord
Aksjene i Varro Invest 2 AS gir de 46 personlige eierne anslagsvis 6 762 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Varro Invest 2 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −39,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Varro Invest 2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 25,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 496 344 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Varro Invest 2 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 25,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 11 938 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 398 240 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 124 893 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 247 546 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Varro Invest 2 AS?
Varro Invest 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (8,8 % gjennom Zeiner Vekst AS → Zeiner Invest AS), Personlig eier B (7,3 % gjennom Leblon Group AS), Bull Invest AG (selskap) (6,3 % gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS), Personlig eier C (6,3 % gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS) og Personlig eier D (5,7 % gjennom Mattisberget AS og Mattisberget AS → Bog Invest AS og Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Varro Invest 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Zeiner Vekst AS → Zeiner Invest AS | 8,8 % | 2,3 mill. kr | 5 288 kr |
| Personlig eier B gjennom Leblon Group AS | 7,3 % | 1,9 mill. kr | 1 474 kr |
| Bull Invest AG (selskap) gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,3 % | 1,6 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS | 6,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Bog Invest AS; Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS | 5,7 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Jill Holding AS; Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS | 5,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Hejo Holding AS; Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS | 4,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Acg AS; Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS | 4 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sunnic Norge AS | 3,8 % | 991 831 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Varro Kapitalpartner AS → Wang Invest AS; Wang Invest AS | 3,8 % | 977 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Varro Kapitalpartner AS → Bgur Partner AS; Bgur Partner AS | 3,3 % | 868 606 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mattisberget AS; Mattisberget AS → Pina AS | 3 % | 767 541 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Engløkk Industrier AS | 2,9 % | 762 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nils Holding AS | 2,9 % | 762 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Presterød Invest AS | 2,9 % | 762 947 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 32,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 6 762 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 247 546 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS falt med 124,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i HESNES INVEST AS steg fra 0 kr i 2024 til 28,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 221,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (38,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (452,1 mill. kr).
- ZEINER VEKST AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (131 678 kr) pluss årsresultatet 2025 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23 684 kr).
- ZEINER INVEST AS delte anslagsvis ut 13,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (149,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (147,1 mill. kr).
- VARRO KAPITALPARTNER AS delte anslagsvis ut 23,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VARRO KAPITALPARTNER AS økte med 1,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VARRO KAPITALPARTNER AS steg fra 2 619 kr i 2024 til 26,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS økte med 47 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (585,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (99,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr).
- ZEINER VEKST AS delte anslagsvis ut 11 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (131 678 kr).
- Innskutt egenkapital i ZEINER VEKST AS økte med 30 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ZEINER INVEST AS delte anslagsvis ut 10,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (148,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (149,8 mill. kr).
- Finansinntektene i ZEINER INVEST AS steg fra 4,8 mill. kr i 2023 til 15,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Forefront Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.