Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Group Of Leading Dentists Holding AS

Org.nr. 929107004 · AS

Aksjene i Group Of Leading Dentists Holding AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 921 390 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Group Of Leading Dentists Holding AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Group Of Leading Dentists Holding AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 35,3 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 158 747 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Group Of Leading Dentists Holding AS?

Group Of Leading Dentists Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (44,4 % gjennom RHW Invest AS), Personlig eier B (44,4 % gjennom Vallergaard Invest AS) og Personlig eier C (11,2 % gjennom Kløvningen AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Group Of Leading Dentists Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom RHW Invest AS44,4 %409 170 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Vallergaard Invest AS44,4 %409 170 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Kløvningen AS11,2 %103 050 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
921 390 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • GROUP OF LEADING DENTISTS HOLDING AS delte anslagsvis ut 18,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (627 308 kr) pluss årsresultatet 2025 (17,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−325 996 kr).
  • Finansinntektene i GROUP OF LEADING DENTISTS HOLDING AS steg fra 4 239 kr i 2024 til 17,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • GROUP OF LEADING DENTISTS HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GOLD HELP AS i 2025.
  • RHW INVEST AS delte anslagsvis ut 5,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (66,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (314 819 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (61,3 mill. kr).
  • VALLERGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 17,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (221,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (235,8 mill. kr).
  • Finansinntektene i KLØVNINGEN AS steg fra −17,9 mill. kr i 2024 til 14,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • KLØVNINGEN AS gikk fra 16,2 % til 15 % av aksjene i SMARTOPTICS GROUP ASA i 2025.
  • KLØVNINGEN AS gikk fra 2,5 % til 0,5 % av aksjene i WHEEL.ME AS i 2025.
  • RHW INVEST AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (51,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (25,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (66,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i RHW INVEST AS steg fra 111 532 kr i 2023 til 16,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VALLERGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 35,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (251,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (221,4 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.