Anslag · inntektsår 2025
Represent AS
Org.nr. 929081560 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Represent AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Represent AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 301,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, så avkastningen er 1550,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Represent AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 400 266 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 650 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Represent AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 536,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9 089 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 048 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 650 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Represent AS?
Represent AS eies til slutt av Personlig eier A (51,6 % gjennom Skavl AS → Loop Ventures AS og Loop Ventures AS), Personlig eier B (11,8 % gjennom Skavl AS → Punta Vittoria AS), Personlig eier C (11,8 % gjennom Skavl AS → Ravn INC AS), Personlig eier D (11,8 % gjennom Skavl AS → Wolfgang AS) og Personlig eier E (5,9 % gjennom Skavl AS → Sundli-Härdig AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Represent AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Skavl AS → Loop Ventures AS; Loop Ventures AS | 51,6 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Skavl AS → Punta Vittoria AS | 11,8 % | 274 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Skavl AS → Ravn INC AS | 11,8 % | 274 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Skavl AS → Wolfgang AS | 11,8 % | 274 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Skavl AS → Sundli-Härdig AS | 5,9 % | 137 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Skavl AS → Sundli-Härdig AS | 5,9 % | 137 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Skavl AS → PVN18 AS | 1,2 % | 27 330 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 650 kr
Hendelser i eierkjeden
- REPRESENT AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,5 mill. kr).
- SKAVL AS gikk fra 62,5 % til 0 % av aksjene i OSCHLO AS i 2025.
- SKAVL AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i CURRENT VALUE AS i 2025.
- SKAVL AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (429 069 kr).
- Innskutt egenkapital i SKAVL AS økte med 842 002 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SKAVL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MEMBERSHIP AS i 2024.
- SKAVL AS gikk fra 75 % til 51 % av aksjene i FREI AS i 2024.
- LOOP VENTURES AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (995 197 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (916 661 kr).
- Finansinntektene i LOOP VENTURES AS steg fra 485 244 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.