Anslag · inntektsår 2025
Bolaks Invest Ii AS
Org.nr. 929068181 · AS · Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Bjørnafjorden
Aksjene i Bolaks Invest Ii AS gir de 29 personlige eierne anslagsvis 606 577 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 107,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Bolaks Invest Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 77,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 305 103 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 156,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bolaks Invest Ii AS?
Bolaks Invest Ii AS eies til slutt av Personlig eier A (9,7 % gjennom Bolaks Group AS → Joho Invest AS), Personlig eier B (9,7 % gjennom Bolaks Group AS → Tomahawk AS), Personlig eier C (9,5 % gjennom Bolaks Group AS → Eth Invest AS), Personlig eier D (6,9 % gjennom Bolaks Group AS → Se-Es AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Bolaks Group AS → Promare AS → Exmare AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bolaks Invest Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bolaks Group AS → Joho Invest AS | 9,7 % | 10,4 mill. kr | 86 065 kr |
| Personlig eier B gjennom Bolaks Group AS → Tomahawk AS | 9,7 % | 10,4 mill. kr | 86 065 kr |
| Personlig eier C gjennom Bolaks Group AS → Eth Invest AS | 9,5 % | 10,2 mill. kr | 84 195 kr |
| Personlig eier D gjennom Bolaks Group AS → Se-Es AS | 6,9 % | 7,4 mill. kr | 56 153 kr |
| Personlig eier E gjennom Bolaks Group AS → Promare AS → Exmare AS | 4,8 % | 5,2 mill. kr | 34 320 kr |
| Personlig eier F gjennom Bolaks Group AS → Promare AS → Minted AS | 4,8 % | 5,2 mill. kr | 34 320 kr |
| Personlig eier G gjennom Bolaks Group AS → Egisol AS | 4,8 % | 5,1 mill. kr | 33 399 kr |
| Personlig eier H gjennom Bolaks Group AS → Einar Resource Group AS | 4,1 % | 4,4 mill. kr | 26 652 kr |
| Personlig eier I gjennom Bolaks Group AS → Green Salmon AS | 4 % | 4,3 mill. kr | 25 684 kr |
| Personlig eier J gjennom Bolaks Group AS → P2H Invest AS | 3,9 % | 4,1 mill. kr | 23 866 kr |
| Personlig eier K gjennom Bolaks Group AS → TRB Holding AS | 3,9 % | 4,1 mill. kr | 23 741 kr |
| Personlig eier L gjennom Bolaks Group AS → Holmefjord Vervik Invest AS → Ihv Invest AS | 3,8 % | 4,1 mill. kr | 23 348 kr |
| Personlig eier M gjennom Bolaks Group AS → Holmefjord Vervik Invest AS → Sehv Invest AS | 3,8 % | 4,1 mill. kr | 23 348 kr |
| Personlig eier N gjennom Bolaks Group AS → Holmsbo Holding AS | 2,3 % | 2,4 mill. kr | 6 645 kr |
| Personlig eier O gjennom Bolaks Group AS → Holmsbo Holding AS | 2,2 % | 2,4 mill. kr | 5 932 kr |
- Verdigrunnlag
- 133,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 107,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 606 577 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PROMARE AS falt med 96,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HOLMEFJORD VERVIK INVEST AS delte anslagsvis ut 95,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BOLAKS INVEST II AS økte med 78,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i PROMARE AS økte med 195 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: AS Sævareid Fiskeanlegg
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.