Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Focus Techouse Engineering AS

Org.nr. 929048601 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Tønsberg

Aksjene i Focus Techouse Engineering AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Focus Techouse Engineering AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 102,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 153,4 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Focus Techouse Engineering AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 21,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 135 325 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 8,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Focus Techouse Engineering AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 21,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 28,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 147 061 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 23,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 218 812 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 91 413 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Focus Techouse Engineering AS?

Focus Techouse Engineering AS eies til slutt av Coilage Midco Sarl (89,8 % gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS og Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS og Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS), Personlig eier A (2,5 % gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Helsti Invest AS), Kencort LTD (0,8 % gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS), Personlig eier B (0,7 % gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Vasshus Investering AS) og Personlig eier C (0,6 % gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Josevo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Focus Techouse Engineering AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Coilage Midco Sarl gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS; Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS; Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)89,8 %9,8 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Helsti Invest AS2,5 %270 426 kr0 kr
Kencort LTD gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,8 %89 350 kr–
Personlig eier B gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Vasshus Investering AS0,7 %71 270 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Josevo AS0,6 %67 607 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Tec Venture AS0,6 %66 295 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Berglind Invest AS0,5 %56 282 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Refsnes Technology Invest AS0,4 %45 127 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Svarog AS0,4 %44 069 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Timetrader AS; Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Timetrader AS0,4 %41 572 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Bhi AS0,3 %33 803 kr0 kr
Collage Midco S.A.R.L gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Tribility Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,3 %31 874 kr–
Personlig eier J gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Seldalsbakken Investering AS0,3 %30 987 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Odo AS0,3 %30 613 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Techouse AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Paacs Invest AS0,3 %27 544 kr0 kr
Verdigrunnlag
13,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
10,9 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
91 413 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i TECHOUSE GROUP AS falt med 48,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i TRIBILITY HOLDING AS steg fra 15 640 kr i 2024 til 7,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i TANGO MIPCO AS økte med 7,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i TECHOUSE GROUP AS økte med 55 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i TECHOUSE GROUP AS steg fra 3 mill. kr i 2023 til 13,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i TANGO HOLDCO AS økte med 68,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i TANGO MIPCO AS økte med 1,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.