Anslag · inntektsår 2025
Fire Holdco AS
Org.nr. 929047877 · AS · Installasjon av isoleringsmateriale · Oslo
Aksjene i Fire Holdco AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 720 174 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 218,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Fire Holdco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −20,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Fire Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 101,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 57,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 85,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 183,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2,4 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fire Holdco AS?
Fire Holdco AS eies til slutt av FSN Capital GP Compass i Limited (52,9 % gjennom Fire Topco AS), Morten Christian Ameln (18 % gjennom Monstro AS → Monforte AS), Personlig eier A (5,7 % gjennom Monstro AS → Haam AS), Personlig eier B (5,7 % gjennom Monstro AS → Juba Invest AS) og Personlig eier C (5,7 % gjennom Monstro AS → Semifreddo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fire Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP Compass i Limited gjennom Fire Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 115,6 mill. kr | – |
| Morten Christian Ameln gjennom Monstro AS → Monforte AS | 18 % | 39,4 mill. kr | 394 551 kr |
| Personlig eier A gjennom Monstro AS → Haam AS | 5,7 % | 12,6 mill. kr | 107 920 kr |
| Personlig eier B gjennom Monstro AS → Juba Invest AS | 5,7 % | 12,6 mill. kr | 107 920 kr |
| Personlig eier C gjennom Monstro AS → Semifreddo AS | 5,7 % | 12,6 mill. kr | 107 920 kr |
| Personlig eier D gjennom JMS Investment AS | 0,9 % | 1,9 mill. kr | 1 863 kr |
| Personlig eier E gjennom SKV Consult AS | 0,6 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Caraway A/S | 0,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom DK Sør AS | 0,4 % | 818 100 kr | 0 kr |
| Windward AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 804 061 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Erl Invest AS | 0,4 % | 791 298 kr | 0 kr |
| Håkon Bergstrm (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 728 760 kr | – |
| Åge Henry Lønning gjennom Valkyrie Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 712 168 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Aava Holding AS | 0,3 % | 710 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Cace Invest AS | 0,3 % | 710 892 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 273,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 218,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2,4 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i FIRE HOLDCO AS økte fra 166 341 til 171 379 i 2025, og 22 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Finansinntektene i MONSTRO AS steg fra 20,6 mill. kr i 2024 til 86 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JUBA INVEST AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (75 854 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,1 mill. kr).
- SEMIFREDDO AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (305 220 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,5 mill. kr).
- SEMIFREDDO AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i 8COM ADVENTURES AS i 2025.
- MONFORTE AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (55 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−268 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
- JUBA INVEST AS delte anslagsvis ut 6,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (205 820 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.