Anslag · inntektsår 2025
Sastech Services AS
Org.nr. 929046447 · AS · Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Meløy
Aksjene i Sastech Services AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 369 941 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sastech Services AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 40 431 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sastech Services AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 40 431 kr. Bankinnskuddene økte med 31 965 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 358 084 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sastech Services AS?
Sastech Services AS eies til slutt av Personlig eier A (18,8 % gjennom Sastech AS → Vitar AS), Personlig eier B (13,7 % gjennom Sastech AS → Sølyst Rådgiving AS), Personlig eier C (11,7 % gjennom Sastech AS og Sastech AS → Acaia Invest AS og Sastech AS → Aleva AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Sastech AS → Mark1 Invest AS) og Personlig eier E (7,3 % gjennom Sastech AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sastech Services AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sastech AS → Vitar AS | 18,8 % | 69 425 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sastech AS → Sølyst Rådgiving AS | 13,7 % | 50 727 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sastech AS; Sastech AS → Acaia Invest AS; Sastech AS → Aleva AS | 11,7 % | 43 457 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sastech AS → Mark1 Invest AS | 8,1 % | 30 068 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sastech AS | 7,3 % | 27 103 kr | 0 kr |
| Ubs Switzerland AG gjennom Sastech AS | 5,7 % | 20 997 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Sastech AS → Sans Egal AS | 5,3 % | 19 590 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sastech AS → Solgaard Holding AS | 2,9 % | 10 850 kr | 0 kr |
| Six Sis AG gjennom Sastech AS | 2,7 % | 10 097 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Sastech AS | 2,6 % | 9 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sastech AS → Haah AS | 2,4 % | 9 042 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sastech AS → Livermore Invest AS | 2,4 % | 9 042 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sastech AS → Isak Pedersen Holding AS | 1,9 % | 6 985 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sastech AS → Dyntro AS → Dynjar Invest AS | 1,7 % | 6 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Sastech AS → Dyntro AS → Troja Invest AS | 1,7 % | 6 442 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 462 426 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 369 941 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SASTECH AS falt med 44,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VITAR AS gikk fra 29,8 % til 18,8 % av aksjene i SASTECH AS i 2025.
- SØLYST RÅDGIVING AS gikk fra 23,3 % til 17,1 % av aksjene i SASTECH AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SASTECH AS økte med 20,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Ubs Switzerland AG
- Eier: Six Sis AG
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.