Anslag · inntektsår 2025
Flowsecure AS
Org.nr. 928998010 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Flowsecure AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 391 119 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Flowsecure AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 203 058 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 76 837 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Flowsecure AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 203 058 kr. Bankinnskuddene falt med 213 742 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 372 354 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Flowsecure AS?
Flowsecure AS eies til slutt av Ax Vii Holding AB (51 % gjennom Accru Partners Holding Iv AS → Accru Partners Norge AS), Personlig eier A (18,6 % gjennom Qubit AS), Personlig eier B (17,7 % gjennom Halstensen AS og Svendgård Invest AS), Personlig eier C (6,1 % gjennom Halstensen AS og Svendgård Invest AS) og Personlig eier D (6 % gjennom W Invest AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Flowsecure AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ax Vii Holding AB gjennom Accru Partners Holding Iv AS → Accru Partners Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 51 % | 199 471 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Qubit AS | 18,6 % | 72 717 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Halstensen AS; Svendgård Invest AS | 17,7 % | 69 128 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Halstensen AS; Svendgård Invest AS | 6,1 % | 23 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom W Invest AS | 6 % | 23 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 0,3 % | 1 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Onlinevisa AS | 0,2 % | 824 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 488 899 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 391 119 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HALSTENSEN AS gikk fra 39 % til 19,1 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- W INVEST AS gikk fra 22,3 % til 6 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ALPHA PORTFOLIO AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NERSTUA AS gikk fra 7 % til 0 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ACCRU PARTNERS HOLDING IV AS økte med 24,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ACCRU PARTNERS NORGE AS økte med 158,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ACCRU PARTNERS NORGE AS steg fra 8 036 kr i 2024 til 40,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i HALSTENSEN AS steg fra 2,7 mill. kr i 2024 til 43,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HALSTENSEN AS gikk fra 43,9 % til 0 % av aksjene i ECOVIS MYPLOYER NORWAY AS i 2025.
- HALSTENSEN AS gikk fra 40,5 % til 0 % av aksjene i ECOVIS ARDUR TAX AS i 2025.
- HALSTENSEN AS gikk fra 39 % til 19,1 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025.
- HALSTENSEN AS gikk fra 21,7 % til 0 % av aksjene i ECOVIS ACCOUNTING NORWAY AS i 2025.
- W INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (43 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (42,5 mill. kr).
- Finansinntektene i W INVEST AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 44,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- W INVEST AS gikk fra 43,9 % til 0 % av aksjene i ECOVIS MYPLOYER NORWAY AS i 2025.
- W INVEST AS gikk fra 40,5 % til 0 % av aksjene i ECOVIS ARDUR TAX AS i 2025.
- W INVEST AS gikk fra 22,3 % til 6 % av aksjene i FLOWSECURE AS i 2025.
- W INVEST AS gikk fra 21,7 % til 0 % av aksjene i ECOVIS ACCOUNTING NORWAY AS i 2025.
- HALSTENSEN AS delte anslagsvis ut 6,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr).
- HALSTENSEN AS gikk fra 50 % til 40 % av aksjene i SHELF MAKER AS i 2024.
- HALSTENSEN AS gikk fra 47,5 % til 43,9 % av aksjene i ECOVIS MYPLOYER NORWAY AS i 2024.
- W INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- W INVEST AS gikk fra 66,7 % til 33,3 % av aksjene i WILLIAM MED S AS i 2024.
- W INVEST AS gikk fra 50 % til 40 % av aksjene i SHELF MAKER AS i 2024.
- W INVEST AS gikk fra 47,5 % til 43,9 % av aksjene i ECOVIS MYPLOYER NORWAY AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.