Anslag · inntektsår 2025
Maximus Two AS
Org.nr. 928984885 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Ullensaker
Aksjene i Maximus Two AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 513 657 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Maximus Two AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 574 499 kr, mest med nye penger fra eierne (800 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Maximus Two AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 574 499 kr. Bankinnskuddene falt med 11 701 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 576 700 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 516 688 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Maximus Two AS?
Maximus Two AS eies til slutt av Personlig eier A (51 % gjennom Maximus One AS), Personlig eier B (19,6 % gjennom Mogan Holding AS), Personlig eier C (19,6 % gjennom Mogan Holding AS), Personlig eier D (7,8 % gjennom Mogan Holding AS) og Personlig eier E (2 % gjennom Mogan Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Maximus Two AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Maximus One AS | 51 % | 261 965 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mogan Holding AS | 19,6 % | 100 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mogan Holding AS | 19,6 % | 100 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mogan Holding AS | 7,8 % | 40 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mogan Holding AS | 2 % | 10 068 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 642 071 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 513 657 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MAXIMUS TWO AS økte med 800 000 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MAXIMUS TWO AS økte fra 30 000 til 100 000 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MOGAN HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,7 mill. kr).
- MOGAN HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (34,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (42,9 mill. kr).
- Finansinntektene i MOGAN HOLDING AS steg fra 319 694 kr i 2023 til 13,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOGAN HOLDING AS gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i OFFISERSPORTEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Helsegaarden AS
- Eierandel i: Nemus AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.