Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Mycotech Pharma AS

Org.nr. 928974847 · AS · Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers · Oslo

Aksjene i Mycotech Pharma AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 68 653 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Mycotech Pharma AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −142,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Mycotech Pharma AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 20,7 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 82 443 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 143 659 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Mycotech Pharma AS?

Mycotech Pharma AS eies til slutt av Personlig eier A (35,4 % gjennom Immunopharma AS → Bohan & Co AS og Bohan & Co AS), Personlig eier B (29 % gjennom Immunopharma AS → Nicoline Invest AS og Nicoline Invest AS), Equity Labs SP. Z.O.O Ska (5,8 % gjennom Immunopharma AS), Six Sis AG (5,2 % gjennom Immunopharma AS) og Ubs Switzerland AG (3,6 % gjennom Immunopharma AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mycotech Pharma AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Immunopharma AS → Bohan & Co AS; Bohan & Co AS35,4 %5,7 mill. kr39 498 kr
Personlig eier B gjennom Immunopharma AS → Nicoline Invest AS; Nicoline Invest AS29 %4,7 mill. kr29 155 kr
Equity Labs SP. Z.O.O Ska gjennom Immunopharma AS5,8 %933 612 kr–
Six Sis AG gjennom Immunopharma AS5,2 %836 672 kr–
Ubs Switzerland AG gjennom Immunopharma AS3,6 %587 915 kr–
Immunopharma AS gjennom Immunopharma AS → Nordic Healthy Living AS1,9 %304 642 kr–
Personlig eier C gjennom Immunopharma AS → Pro AS1,6 %253 201 kr0 kr
Malgorzata Zofia Ratusinska gjennom Immunopharma AS → Theo Investments AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,5 %244 339 kr–
Octroll INC gjennom Immunopharma AS → Noxa AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,4 %227 881 kr–
Personlig eier D gjennom Immunopharma AS → Vestmark Research Consulting AS1,4 %227 881 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Immunopharma AS → Rhumb Line AS1,2 %192 045 kr0 kr
Avanza Bank AB gjennom Immunopharma AS1 %160 915 kr–
Personlig eier F gjennom Immunopharma AS → Momentum Consult & Invest AS0,7 %113 940 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Immunopharma AS0,7 %113 940 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Immunopharma AS → Pvo Invest AS; Pvo Invest AS0,7 %112 603 kr0 kr
Verdigrunnlag
20,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
16,1 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
143 659 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i MYCOTECH PHARMA AS falt med 7,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i IMMUNOPHARMA AS falt med 123 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i NORDIC HEALTHY LIVING AS økte med 18,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i PRO AS steg fra −35,3 mill. kr i 2024 til 53,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MYCOTECH PHARMA AS økte med 5,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i MYCOTECH PHARMA AS økte fra 102 582 925 til 112 841 220 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.