Anslag · inntektsår 2025
Sakarias Nesheim Holding AS
Org.nr. 928973239 · AS · Godstransport på vei · Vindafjord
Aksjene i Sakarias Nesheim Holding AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 131 554 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 48,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sakarias Nesheim Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 15,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, så avkastningen er 18,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sakarias Nesheim Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sakarias Nesheim Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 10,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 13,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (796 858 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 53,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 552 412 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 495 327 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sakarias Nesheim Holding AS?
Sakarias Nesheim Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (16,7 %), Personlig eier B (6,7 %), Personlig eier C (6,4 %), Personlig eier D (5,6 %) og Personlig eier E (5,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sakarias Nesheim Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 16,7 % | 8,1 mill. kr | 63 254 kr |
| Personlig eier B | 6,7 % | 3,2 mill. kr | 14 766 kr |
| Personlig eier C | 6,4 % | 3,1 mill. kr | 13 353 kr |
| Personlig eier D | 5,6 % | 2,7 mill. kr | 9 360 kr |
| Personlig eier E | 5,6 % | 2,7 mill. kr | 9 347 kr |
| Personlig eier F | 5,6 % | 2,7 mill. kr | 9 347 kr |
| Personlig eier G | 4,2 % | 2 mill. kr | 2 617 kr |
| Personlig eier H | 4,2 % | 2 mill. kr | 2 610 kr |
| Personlig eier I | 4,2 % | 2 mill. kr | 2 610 kr |
| Personlig eier J | 4,2 % | 2 mill. kr | 2 610 kr |
| Personlig eier K | 3,7 % | 1,8 mill. kr | 420 kr |
| Personlig eier L | 3,7 % | 1,8 mill. kr | 420 kr |
| Personlig eier M | 3,7 % | 1,8 mill. kr | 420 kr |
| Personlig eier N | 3,7 % | 1,8 mill. kr | 420 kr |
| Personlig eier O | 3,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 60,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 48,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 131 554 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 495 327 kr
Hendelser i eierkjeden
- SAKARIAS NESHEIM HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (58,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (64,8 mill. kr).
- SAKARIAS NESHEIM HOLDING AS delte anslagsvis ut 16,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (66 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (58,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Sakarias Nesheim Transport AS
- Eierandel i: Sakarias Nesheim Eiendom AS
- Eierandel i: Sakarias Nesheim Anlegg AS
- Eierandel i: Knapphus Storbilverksted AS
- Eierandel i: Knapphus Storbilverksted Eiendom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.