Anslag · inntektsår 2025
Raveien 138 AS
Org.nr. 928949826 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Sandefjord
Aksjene i Raveien 138 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 84 764 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Raveien 138 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 25 011 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 263 693 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 9 464 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Raveien 138 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 25 011 kr. Bankinnskuddene falt med 385 684 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 104 773 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Raveien 138 AS?
Raveien 138 AS eies til slutt av Personlig eier A (45 % gjennom Kollen Bolig AS → Waterloo AS → Marco Forvaltning AS), Personlig eier B (31,4 % gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → JBL AS), Personlig eier C (10,6 % gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Pere AS), Personlig eier D (5,1 % gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Salduba AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Kollen Bolig AS → Waterloo AS → Ion Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Raveien 138 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kollen Bolig AS → Waterloo AS → Marco Forvaltning AS | 45 % | 38 158 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → JBL AS | 31,4 % | 26 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Pere AS | 10,6 % | 8 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Salduba AS | 5,1 % | 4 281 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kollen Bolig AS → Waterloo AS → Ion Holding AS | 5 % | 4 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Pere AS | 1 % | 821 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Pere AS | 1 % | 821 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kollen Bolig AS → Linholm AS → Pere AS | 1 % | 821 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 105 955 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 84 764 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LINHOLM AS delte anslagsvis ut 12,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,3 mill. kr).
- JBL AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (32,1 mill. kr).
- PERE AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KOLLEN BOLIG AS økte med 4,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LINHOLM AS delte anslagsvis ut 11,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,2 mill. kr).
- JBL AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (34,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.