Anslag · inntektsår 2025
Sport Holding Retail Partner AS
Org.nr. 928934349 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Ullensaker
Aksjene i Sport Holding Retail Partner AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 370 364 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 48 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sport Holding Retail Partner AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Sport Holding Retail Partner AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −16,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sport Holding Retail Partner AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 16,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 8,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 10,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (788 578 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 48,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 489 732 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 490 180 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sport Holding Retail Partner AS?
Sport Holding Retail Partner AS eies til slutt av Personlig eier A (38,2 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS), Personlig eier B (27,7 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS og Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS), Personlig eier C (10 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Invest AS og Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Capital AS), Personlig eier D (10 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas 1 AS og Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas Eg AS) og Personlig eier E (9,5 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sport Holding Retail Partner AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 38,2 % | 18,3 mill. kr | 165 749 kr |
| Personlig eier B gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS | 27,7 % | 13,3 mill. kr | 115 660 kr |
| Personlig eier C gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Invest AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Capital AS | 10 % | 4,8 mill. kr | 30 359 kr |
| Personlig eier D gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas 1 AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas Eg AS | 10 % | 4,8 mill. kr | 30 359 kr |
| Personlig eier E gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 9,5 % | 4,6 mill. kr | 28 237 kr |
| Personlig eier F gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → S. M. Sport AS | 1,1 % | 535 274 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS | 0,7 % | 359 253 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → Eilis Eiendom AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Snekvik Eiendom AS → Eilis Eiendom AS | 0,5 % | 230 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → Esiko AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Snekvik Eiendom AS → Esiko AS | 0,5 % | 230 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → N-Holding AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Snekvik Eiendom AS → N-Holding AS | 0,5 % | 230 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS → Jojo Group AS | 0,3 % | 142 523 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS → Nikska Holding AS | 0,3 % | 142 523 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 60,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 48 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 370 364 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 490 180 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPORT HOLDING RETAIL PARTNER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ANTON SPORT SNØ AS i 2025.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 18,9 % til 5,8 % av aksjene i ZELLUNA ASA i 2025.
- SPORT HOLDING RETAIL PARTNER AS delte anslagsvis ut 16,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (990 809 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−25 mill. kr).
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTERSPORT VESTKANTEN AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LT EQUITY AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRESVIG AS i 2024.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 175 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (342,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2024.
- O.N. SUNDE A/S delte anslagsvis ut 444,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,6 mrd. kr).
- Finansinntektene i O.N. SUNDE A/S steg fra 444,4 mill. kr i 2023 til 1,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- O.N. SUNDE A/S gikk fra 61,4 % til 0 % av aksjene i ONS SHIP FINANCE AS i 2024.
- O.N. SUNDE HOLDING AS delte anslagsvis ut 444,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (206,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (444,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (206,4 mill. kr).
- ONS 1 AS delte anslagsvis ut 30,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (30,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (70,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Sport 1 Sportsgalleriet AS
- Eierandel i: Anton Sport Snø AS
- Eierandel i: Isblink AS
- Eierandel i: Sportèn Outlet AS
- Eierandel i: Sportsholding AS
- Eierandel i: Spjelkavik Sport AS
- Eierandel i: Mias Gruppen AS
- Eierandel i: Sport1 Odda AS
- Eierandel i: Husumgruppen AS
- Eierandel i: Sport 1 Haugesund AS
- Eierandel i: Intersport Amanda AS
- Eierandel i: Lofotsport Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.