Anslag · inntektsår 2025
Bevart AS
Org.nr. 928913244 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Bevart AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 166 580 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bevart AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −2,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 603 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Bevart AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 513 962 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bevart AS?
Bevart AS eies til slutt av Personlig eier A (27 % gjennom Håndbak Holding AS), Personlig eier B (27 % gjennom Nørd Holding AS), Personlig eier C (6,8 %), Personlig eier D (6,8 %) og Personlig eier E (2,7 % gjennom Merem AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bevart AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Håndbak Holding AS | 27 % | 45 055 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nørd Holding AS | 27 % | 45 055 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 6,8 % | 11 264 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 6,8 % | 11 264 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Merem AS | 2,7 % | 4 439 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom S. Munkhaugen AS → Steinar Munkhaugen AS | 2,6 % | 4 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom S. Munkhaugen AS → M. Eggan AS | 2,5 % | 4 185 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom S. Munkhaugen AS → T. Munkhaugen AS | 2,5 % | 4 185 kr | 0 kr |
| Boris Pretzel (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 3 020 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Merem AS | 1,7 % | 2 808 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,5 % | 2 415 kr | 0 kr |
| Adolf Øiens Fond for Næringsutvikling Sti gjennom Gnist Capital AS | 1,2 % | 1 993 kr | – |
| Personlig eier K | 1 % | 1 743 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Virkelyst AS | 0,9 % | 1 577 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,8 % | 1 408 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 208 225 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 166 580 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BEVART AS økte med 5,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i BEVART AS økte fra 96 509 til 135 006 i 2025, og 14 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SIMEN SEEBERG-ROMMETVEIT gikk fra 1,5 % til 0,1 % av aksjene i BEVART AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (494,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STARTUPLAB FOUNDERS FUND IV AS falt med 10,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i BEVART AS økte med 636 509 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i BEVART AS økte fra 90 000 til 96 509 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (516,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STARTUPLAB FOUNDERS FUND IV AS falt med 17,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STARTUPLAB FOUNDERS FUND IV AS gikk fra 3,8 % til 0 % av aksjene i CELSIA AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i GNIST CAPITAL AS økte med 2,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.