Anslag · inntektsår 2025
Fitness Topco AS
Org.nr. 928902374 · AS · Treningssentervirksomhet · Oslo
Aksjene i Fitness Topco AS gir de 62 personlige eierne anslagsvis 682 292 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 136,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Fitness Topco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Fitness Topco AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 11,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 85,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 136,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,5 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fitness Topco AS?
Fitness Topco AS eies til slutt av Personlig eier A (8,7 % gjennom Credo Ii AS → Mango Holding AS og Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS), Personlig eier B (8,4 % gjennom Credo Ii AS → Holmvin AS og Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS), Personlig eier C (8,3 % gjennom Credo Ii AS → Kmir AS og Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS), Personlig eier D (8,3 % gjennom Credo Ii AS → Glendrange Invest AS og Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Standal Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fitness Topco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Credo Ii AS → Mango Holding AS; Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS | 8,7 % | 11,8 mill. kr | 100 231 kr |
| Personlig eier B gjennom Credo Ii AS → Holmvin AS; Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS | 8,4 % | 11,4 mill. kr | 96 269 kr |
| Personlig eier C gjennom Credo Ii AS → Kmir AS; Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS | 8,3 % | 11,3 mill. kr | 95 666 kr |
| Personlig eier D gjennom Credo Ii AS → Glendrange Invest AS; Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS | 8,3 % | 11,3 mill. kr | 95 301 kr |
| Personlig eier E gjennom Standal Holding AS | 5,7 % | 7,7 mill. kr | 59 888 kr |
| Personlig eier F gjennom Trentino AS | 4,8 % | 6,5 mill. kr | 47 787 kr |
| Personlig eier G gjennom BT Amundsen Holding AS | 3,9 % | 5,3 mill. kr | 35 011 kr |
| Personlig eier H gjennom BT Amundsen Holding AS | 3,9 % | 5,3 mill. kr | 35 011 kr |
| Sprek365 Holding AS | 3,7 % | 5,1 mill. kr | – |
| Personlig eier I gjennom Credo Ii AS → Langodden AS; Credo Ii Co-Invest AS → Langodden AS | 3,7 % | 5 mill. kr | 32 199 kr |
| Personlig eier J gjennom Credo Ii AS → Blankenborg AS | 3,4 % | 4,7 mill. kr | 29 008 kr |
| Personlig eier K gjennom Veps Holding AS | 2,9 % | 4 mill. kr | 22 254 kr |
| Cascas Holding Aps gjennom Credo Ii AS; Credo Ii Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,9 % | 3,9 mill. kr | – |
| Personlig eier L gjennom Tinni AS | 2,7 % | 3,7 mill. kr | 19 021 kr |
| Personlig eier M gjennom Amu AS → Uma AS | 2 % | 2,7 mill. kr | 9 846 kr |
- Verdigrunnlag
- 170,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 136,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 682 292 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i FITNESS TOPCO AS økte fra 257 337 657 til 261 497 782 i 2025, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- FITNESS TOPCO AS gikk fra 47,5 % til 1,6 % av aksjene i FITNESS MIPCO AS i 2025.
- STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,1 mill. kr).
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BERGEN BIL OG BERGING AS i 2025.
- Antall aksjer i FITNESS TOPCO AS økte fra 242 187 673 til 257 337 657 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- BT AMUNDSEN HOLDING AS gikk fra 47 % til 0 % av aksjene i MOZART EIENDOM AS i 2024.
- STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (52,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr).
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BTA EIENDOM AS i 2024.
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 46,7 % til 0 % av aksjene i FITNESSLINE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Sprek365 Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.