Anslag · inntektsår 2025
Fitness Invest AS
Org.nr. 928871673 · AS · Treningssentervirksomhet · Oslo
Aksjene i Fitness Invest AS gir de 68 personlige eierne anslagsvis 694 382 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 140,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Fitness Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Fitness Invest AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 3,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 18,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 82,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 143,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,5 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fitness Invest AS?
Fitness Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (8,5 % gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS og Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS), Personlig eier B (8,2 % gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS og Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS), Personlig eier C (8,2 % gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS og Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS og Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS) og Personlig eier E (5,6 % gjennom Fitness Topco AS → Standal Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fitness Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS | 8,5 % | 11,9 mill. kr | 101 737 kr |
| Personlig eier B gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Holmvin AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS | 8,2 % | 11,5 mill. kr | 97 724 kr |
| Personlig eier C gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Kmir AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS | 8,2 % | 11,5 mill. kr | 97 113 kr |
| Personlig eier D gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Glendrange Invest AS | 8,1 % | 11,4 mill. kr | 96 743 kr |
| Personlig eier E gjennom Fitness Topco AS → Standal Holding AS | 5,6 % | 7,8 mill. kr | 60 878 kr |
| Personlig eier F gjennom Fitness Topco AS → Trentino AS | 4,7 % | 6,6 mill. kr | 48 623 kr |
| Personlig eier G gjennom Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS | 3,8 % | 5,3 mill. kr | 35 683 kr |
| Personlig eier H gjennom Fitness Topco AS → BT Amundsen Holding AS | 3,8 % | 5,3 mill. kr | 35 683 kr |
| Sprek365 Holding AS gjennom Fitness Topco AS | 3,7 % | 5,2 mill. kr | – |
| Personlig eier I gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Langodden AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS → Langodden AS | 3,6 % | 5 mill. kr | 32 835 kr |
| Personlig eier J gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS → Blankenborg AS | 3,4 % | 4,7 mill. kr | 29 603 kr |
| Personlig eier K gjennom Fitness Topco AS → Veps Holding AS | 2,9 % | 4 mill. kr | 22 763 kr |
| Cascas Holding Aps gjennom Fitness Topco AS → Credo Ii AS; Fitness Topco AS → Credo Ii Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,8 % | 4 mill. kr | – |
| Personlig eier L gjennom Fitness Topco AS → Tinni AS | 2,6 % | 3,7 mill. kr | 19 489 kr |
| Personlig eier M gjennom Fitness Topco AS → Amu AS → Uma AS | 2 % | 2,8 mill. kr | 10 197 kr |
- Verdigrunnlag
- 175,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 140,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 694 382 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i FITNESS INVEST AS økte fra 254 137 557 til 258 681 386 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- FITNESS TOPCO AS gikk fra 47,5 % til 1,6 % av aksjene i FITNESS MIPCO AS i 2025.
- STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,1 mill. kr).
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BERGEN BIL OG BERGING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i FITNESS INVEST AS økte med 12,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i FITNESS INVEST AS økte fra 239 537 573 til 254 137 557 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- BT AMUNDSEN HOLDING AS gikk fra 47 % til 0 % av aksjene i MOZART EIENDOM AS i 2024.
- STANDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (52,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47 mill. kr).
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BTA EIENDOM AS i 2024.
- STANDAL HOLDING AS gikk fra 46,7 % til 0 % av aksjene i FITNESSLINE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Sprek365 Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.