Anslag · inntektsår 2025
S&T Aktiv Fritid AS
Org.nr. 928829979 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Orkland
Aksjene i S&T Aktiv Fritid AS gir de 50 personlige eierne anslagsvis 26 580 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener S&T Aktiv Fritid AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −612,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i S&T Aktiv Fritid AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 42,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 112 144 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med S&T Aktiv Fritid AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 26,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 15,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 180 412 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 112 144 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier S&T Aktiv Fritid AS?
S&T Aktiv Fritid AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (14,2 % gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (10,8 % gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (1,7 % gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av S&T Aktiv Fritid AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 33,4 % | 4,3 mill. kr | 25 744 kr |
| Personlig eier B gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 14,2 % | 1,8 mill. kr | 836 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 10,8 % | 1,4 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 8,7 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 216 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,4 % | 183 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Twema AS | 1,4 % | 178 071 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Invest42 AS → Steff Invest AS | 1,2 % | 160 530 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sinvest AS | 1,2 % | 158 236 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Troll Ventures AS | 1,2 % | 158 236 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → JHK Holding AS; JHK Holding AS | 1,1 % | 147 657 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 136 328 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 128 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → Bajoto AS | 0,9 % | 113 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Invest42 AS → Kastor Invest AS → Kastor Invest Holding AS → NRL Invest AS | 0,8 % | 103 657 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 26 580 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 112 144 kr
Hendelser i eierkjeden
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 1,3 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 199,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,2 mrd. kr).
- INVESTITUDE AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i TRD CAMPUS HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i S&T AKTIV FRITID AS økte med 60 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i S&T AKTIV FRITID AS steg fra 185 000 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i S&T AKTIV FRITID AS økte fra 200 000 til 59 605 941 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 723,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 1 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (704,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr).
- INVESTITUDE AS gikk fra 15,5 % til 11,4 % av aksjene i SALVESEN & THAMS AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.