Anslag · inntektsår 2025
Rygge Varebilinnredning Holding AS
Org.nr. 928823407 · AS · Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Råde
Aksjene i Rygge Varebilinnredning Holding AS gir de 74 personlige eierne anslagsvis 153 530 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 57,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rygge Varebilinnredning Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Rygge Varebilinnredning Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 122 689 kr. Bankinnskuddene falt med 185 024 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 57,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 595 380 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 598 660 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rygge Varebilinnredning Holding AS?
Rygge Varebilinnredning Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom Jensens Holding AS), Personlig eier B (5,7 % gjennom Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS), Personlig eier C (5 % gjennom Axxelerator AS → Privat Kapital AS), Personlig eier D (4,9 % gjennom Axxelerator AS → Kimzollo AS) og Personlig eier E (4,6 % gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS og Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rygge Varebilinnredning Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Jensens Holding AS | 20 % | 11,6 mill. kr | 98 211 kr |
| Personlig eier B gjennom Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS | 5,7 % | 3,3 mill. kr | 15 613 kr |
| Personlig eier C gjennom Axxelerator AS → Privat Kapital AS | 5 % | 2,9 mill. kr | 11 135 kr |
| Personlig eier D gjennom Axxelerator AS → Kimzollo AS | 4,9 % | 2,8 mill. kr | 10 886 kr |
| Personlig eier E gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 4,6 % | 2,7 mill. kr | 9 173 kr |
| Personlig eier F gjennom Axxelerator AS → NSV Axxelerator AS → NSV Invest AS → Calle AS; Axxelerator AS → Calle AS | 4,3 % | 2,5 mill. kr | 7 371 kr |
| Personlig eier G gjennom Axxelerator AS → Cigalep AS | 3,2 % | 1,9 mill. kr | 1 141 kr |
| Personlig eier H gjennom Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 2,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS; Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 2,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Camar Holding AS | 2,1 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Silco AS | 2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Sincap AS | 2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Axxelerator AS → Camar AS → Stifi AS | 2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 72,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 57,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 153 530 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 598 660 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 156 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AXXELERATOR AS gikk fra 76,7 % til 72,5 % av aksjene i M GROUP HOLDING AS i 2025.
- JENSENS HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−398 890 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (48,2 mill. kr).
- SOBER AS gikk fra 47,4 % til 31,1 % av aksjene i BAKKEJORD HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NSV AXXELERATOR AS økte med 12,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PROTECTOR FORSIKRING ASA gikk fra 6,5 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 75,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AXXELERATOR AS steg fra 7,8 mill. kr i 2023 til 46,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JENSENS HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (56,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (420 235 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51,6 mill. kr).
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- SOBER AS delte anslagsvis ut 337 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (378,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- SOBER AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i REACH SUBSEA ASA i 2024.
- SOBER AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ABL GROUP ASA i 2024.
- Innskutt egenkapital i NSV AXXELERATOR AS økte med 6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Rygge Varebilinnredning AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.