Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Stay Management AS

Org.nr. 928710696 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bergen

Aksjene i Stay Management AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 739 434 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Stay Management AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 72 643 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 559 181 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 27 488 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Stay Management AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 72 643 kr. Bankinnskuddene falt med 626 954 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 850 823 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 797 618 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Stay Management AS?

Stay Management AS eies til slutt av Personlig eier A (55 % gjennom Stay Holding AS → Madland Invest AS), Personlig eier B (14,6 % gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → C. Nesttun Invest AS og Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → C. Nesttun Invest AS), Personlig eier C (12,6 % gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS og Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS), Personlig eier D (2,8 % gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS) og Personlig eier E (2,1 % gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stay Management AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Stay Holding AS → Madland Invest AS55 %406 707 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → C. Nesttun Invest AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → C. Nesttun Invest AS14,6 %107 781 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → M2 Property AS → M2 Holding AS12,6 %92 820 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS2,8 %20 429 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS2,1 %15 321 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mahega AS2,1 %15 321 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → Taklo Holding AS1,3 %9 525 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Saele Invest & Consulting AS1,3 %9 309 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Mine Kapital AS → M2 Real Estate Holding AS → Saele Invest & Consulting AS; Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Saele Invest & Consulting AS1,3 %9 309 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Soneta AS → Rett Vest Invest AS1,1 %8 465 kr0 kr
Cashflow Holding Aps gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,7 %5 453 kr–
Personlig eier K gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS0,6 %4 453 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS0,6 %4 453 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS0,6 %4 453 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Stay Holding AS → Bergensgruppen Utvikling AS → Bergensgruppen AS → Sparkling Rock AS0,6 %4 453 kr0 kr
Verdigrunnlag
924 293 kr
Formuesverdi (80 %)
739 434 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i STAY HOLDING AS steg fra 229 964 kr i 2024 til 2,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • STAY HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE MURALLMENNINGEN 16 OG 18 AS i 2025.
  • BERGENSGRUPPEN UTVIKLING AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i NATIVA EIENDOM AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i BERGENSGRUPPEN AS økte med 385,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • BERGENSGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKIPPERHUSET AS i 2025.
  • Finansinntektene i SONETA AS steg fra 6,8 mill. kr i 2024 til 96,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SONETA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN NÆRING AS i 2025.
  • SONETA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN INVEST AS i 2025.
  • SONETA AS gikk fra 49,5 % til 0 % av aksjene i BERGENSGRUPPEN EIENDOM AS i 2025.
  • SONETA AS gikk fra 35,1 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
  • SONETA AS gikk fra 35 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
  • MAHEGA AS delte anslagsvis ut 27,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (401,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (397,2 mill. kr).
  • MAHEGA AS gikk fra 17 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
  • MAHEGA AS gikk fra 16,9 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i STAY HOLDING AS økte med 3,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.