Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Venture AS
Org.nr. 928709582 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Malling & Co Venture AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malling & Co Venture AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Venture AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (10,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 43 232 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Malling & Co Venture AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 31 980 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 69 550 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 34 741 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 43 232 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Venture AS?
Malling & Co Venture AS eies til slutt av Peter Tidemand Malling (19,9 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS og Petima Invest AS), Anders Kristoffer Malling (14,9 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (14,9 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Anders Berggren (9 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS og Boan Invest AS) og Tor Arne Utgård (5,5 % gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS og Nextor AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Venture AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Peter Tidemand Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS; Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 19,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Anders Kristoffer Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 14,9 % | 905 653 kr | 0 kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 14,9 % | 905 653 kr | 0 kr |
| Anders Berggren gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS; Boan Invest AS | 9 % | 544 759 kr | 0 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS; Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 5,5 % | 333 209 kr | 0 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS; Hilma Invest AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 4,8 % | 290 627 kr | 0 kr |
| Lars Andreas Paulsen Bastiansen gjennom Laba Holding AS | 4,5 % | 273 744 kr | 0 kr |
| Cathrine Kildalsen gjennom Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS; Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 3,5 % | 212 230 kr | 0 kr |
| Jens Christian Mellbye gjennom JC Interest AS | 3 % | 181 665 kr | 0 kr |
| Petter Warloff Berger gjennom Limano AS. Eier også aksjer i AS Bråtabakken Bensin & Service (80 %), Oncoinvent ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 152 079 kr | 0 kr |
| Albregt Moltumyr gjennom Almo Consult AS. Eier også aksjer i Lupus Tre og Ved AS (100 %), Entra ASA (under 0,01 %) | 2 % | 121 665 kr | 0 kr |
| Martin Søren Mehus gjennom Faks Invest AS | 2 % | 121 665 kr | 0 kr |
| Henrik Wolf Meedom gjennom HWM AS. Eier også aksjer i Malling & Co Corporate Real Estate AS (2,5 %), Proximar Seafood AS (0,02 %), Strongpoint ASA (0,01 %), Atlantic Sapphire ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 9 andre | 2 % | 121 665 kr | 0 kr |
| Robert Skramstad gjennom Skramstad Holding AS | 1,8 % | 109 496 kr | 0 kr |
| Hilde Kristin Herud gjennom Hilma Invest AS. Eier også aksjer i HH Consulting AS (100 %) | 1,8 % | 109 496 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 43 232 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i MALLING & CO VENTURE AS økte fra 1 000 000 til 1 088 285 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MALLING & CO VENTURE AS økte med 10,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- PETIMA INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Defigo AS
- Eierandel i: Findable AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.