Anslag · inntektsår 2025
Cu.School AS
Org.nr. 928652912 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Bærum
Aksjene i Cu.School AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Cu.School AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −17,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,14 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Cu.School AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 14 603 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Cu.School AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 615 722 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 5 771 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 339 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 3 587 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Cu.School AS?
Cu.School AS eies til slutt av Jon Erik Søvik (44,8 % gjennom Søvik Invest AS), Geir Langbakken (40,1 % gjennom GL-Invest AS), Tone Langbakken (2,7 % gjennom Antenna AS), Per-Henrik Sverdrup Nilsen (2,7 % gjennom P-H Nilsen Holding AS) og Inge Solvåg (2,2 % gjennom Trondheim Systemutvikling AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Cu.School AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jon Erik Søvik gjennom Søvik Invest AS | 44,8 % | 948 935 kr | 0 kr |
| Geir Langbakken gjennom GL-Invest AS. Eier også aksjer i GTR Invest AS (100 %), GL Holding AS (100 %) | 40,1 % | 849 197 kr | 0 kr |
| Tone Langbakken gjennom Antenna AS | 2,7 % | 56 993 kr | 0 kr |
| Per-Henrik Sverdrup Nilsen gjennom P-H Nilsen Holding AS | 2,7 % | 56 993 kr | 0 kr |
| Inge Solvåg gjennom Trondheim Systemutvikling AS | 2,2 % | 47 019 kr | 0 kr |
| Trond Hillestad gjennom Trondheim Systemutvikling AS. Eier også aksjer i TRM Holding AS (100 %), Nor Eiendomsforvaltning AS (33 %) | 2,2 % | 47 019 kr | 0 kr |
| Jostein Bjørge gjennom Stanza AS. Eier også aksjer i Increment Capital 1 AS (100 %), Increment Capital Ii AS (100 %), Solstad Offshore ASA (under 0,01 %), Elektroimportøren AS (under 0,01 %), Solstad Maritime ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 1,4 % | 30 206 kr | 0 kr |
| Anette Eriksen | 0,4 % | 8 549 kr | 0 kr |
| Bente Tveit Kvasnes | 0,4 % | 8 549 kr | 0 kr |
| Torgeir Skodje gjennom Tskodje Holding AS | 0,4 % | 8 549 kr | 0 kr |
| Magnulf Ulstein Pilskog gjennom Ineo AS | 0,4 % | 8 492 kr | 0 kr |
| Lars Petter Larssen. Eier også aksjer i Nima Utdanning AS (50 %), Sats ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 5 699 kr | 0 kr |
| Sveinung Wangensteen. Eier også aksjer i Akastor ASA (0,01 %), Dwellop AS (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 5 699 kr | 0 kr |
| Karim Baraka. Eier også aksjer i Nordic Pos Solutions AS (50 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 0,2 % | 4 274 kr | 0 kr |
| Elisabeth Hustvedt Nilssen gjennom Ramp Invest AS | 0,2 % | 4 252 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 587 kr
Hendelser i eierkjeden
- GL-INVEST AS gikk fra 11,3 % til 9,2 % av aksjene i BUYLINK AS i 2025.
- TRONDHEIM SYSTEMUTVIKLING AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i PREPP AS i 2025.
- P-H NILSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,5 mill. kr).
- STANZA AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (52,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53,7 mill. kr).
- STANZA AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i FOODFLIRT AS i 2025.
- STANZA AS gikk fra 11,1 % til 0 % av aksjene i EVOLUTIO AS i 2025.
- Finansinntektene i P-H NILSEN HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 7,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i P-H NILSEN HOLDING AS økte med 17,5 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 17,6 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- STANZA AS gikk fra 22,2 % til 11,1 % av aksjene i EVOLUTIO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.