Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Vivify Holding AS

Org.nr. 928652750 · AS · Snekkerarbeid · Oslo

Aksjene i Vivify Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 918 230 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 206,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.

Tjener Vivify Holding AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −0,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Vivify Holding AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 24,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 15,4 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 84,3 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 215,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Vivify Holding AS?

Vivify Holding AS eies til slutt av Pål Brynsrud (6,4 % gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS og Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS), Victor Ring Evensen (6,2 % gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Holmvin AS og Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS), Gudmund Schlytter Killi (6,1 % gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Kmir AS og Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS), Stian Glendrange (6 % gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS) og Åge Almås (5,8 % gjennom Sima Global Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vivify Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Pål Brynsrud gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Mango Holding AS; Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Mango Holding AS. Eier også aksjer i Meir Distillery AS (0,06 %)6,4 %13,2 mill. kr114 353 kr
Victor Ring Evensen gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Holmvin AS; Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Holmvin AS. Eier også aksjer i Ring Evensen Holding AS (9,85 %), CVP Invest AS (5,59 %), Credo i AS (5,44 %), Varier Holding AS (0,08 %), Credo Invest NR 13 AS (0,03 %)6,2 %12,7 mill. kr109 762 kr
Gudmund Schlytter Killi gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Kmir AS; Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Kmir AS6,1 %12,7 mill. kr109 063 kr
Stian Glendrange gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Glendrange Invest AS6 %12,4 mill. kr106 671 kr
Åge Almås gjennom Sima Global Holding AS. Eier også aksjer i Sima Nor AS (100 %), Techstep ASA (under 0,01 %)5,8 %12 mill. kr102 093 kr
Gunnar Hermansen gjennom MFC Holding AS. Eier også aksjer i Atea ASA (under 0,01 %)5 %10,2 mill. kr84 765 kr
Lars-Petter Fog Rakstad gjennom Berak Holding AS3,9 %8 mill. kr62 426 kr
Rune Skarstein gjennom Borntorune AS3,5 %7,3 mill. kr54 904 kr
Wilhelm Anton Mohn gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Langodden AS; Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS → Langodden AS2,7 %5,6 mill. kr38 341 kr
Pål Hardersen Prydz gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS → Blankenborg AS. Eier også aksjer i Fardal Prydz AS (50 %), Huddly AS (under 0,01 %)2,5 %5,2 mill. kr34 485 kr
Cascas Holding Aps gjennom Credo Bygg Invest AS → Credo Ii AS; Credo Bygg Invest AS → Credo Ii Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)2,1 %4,4 mill. kr–
Henning Otre Størksen gjennom Husgruppen AS2,1 %4,4 mill. kr26 249 kr
Jørgen Otre Størksen gjennom Husgruppen AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %)2,1 %4,4 mill. kr26 249 kr
Tarje Størksen Otre gjennom Husgruppen AS. Eier også aksjer i Proximar Seafood AS (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %)2,1 %4,4 mill. kr26 249 kr
John Matland gjennom Heller1277 AS2 %4 mill. kr22 620 kr
Verdigrunnlag
257,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
206,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
2,2 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i VIVIFY HOLDING AS økte med 18,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i VIVIFY HOLDING AS økte fra 249 765 820 til 261 199 718 i 2025, og 7 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • HUSGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i GLENDRANGE INVEST AS steg fra 199 340 kr i 2024 til 1,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SIMA GLOBAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−510 355 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,9 mill. kr).
  • SIMA GLOBAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØVRE LANGGATE 69 AS i 2025.
  • Antall aksjer i VIVIFY HOLDING AS økte fra 243 259 791 til 249 765 820 i 2024, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • SIMA GLOBAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (23,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i SIMA GLOBAL HOLDING AS steg fra 227 996 kr i 2023 til 2,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SIMA GLOBAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GCB EIENDOM AS i 2024.
  • SIMA GLOBAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENTERCORE AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.