Anslag · inntektsår 2025
Bykronen Bolig AS
Org.nr. 928595285 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stavanger
Aksjene i Bykronen Bolig AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bykronen Bolig AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 148 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 211,7 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Bykronen Bolig AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 58,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 253 289 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,9 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 63,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 662 623 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 121 486 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bykronen Bolig AS?
Bykronen Bolig AS eies til slutt av Personlig eier A (12,5 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS), Personlig eier B (12,3 % gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bykronen Bolig AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS | 12,5 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS | 12,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 9,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS | 9,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS | 9,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Stifi AS | 9,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS | 7,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS | 5,3 % | 730 203 kr | 0 kr |
| AS Tres gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 2,9 % | 398 120 kr | – |
| AS W Wilhelmsen gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 2,8 % | 389 119 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Thelon AS | 2,5 % | 347 715 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → KBK AS | 2,4 % | 333 808 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → RBK Holding AS | 2,4 % | 333 808 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → VBK Holding AS | 2,4 % | 333 808 kr | 0 kr |
| Skips AS Tudor gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 1,6 % | 217 612 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 17,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 121 486 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BYKRONEN BOLIG AS økte med 35,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SUNDEN AS falt med 32,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SUNDEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BYKRONEN NÆRING AS i 2025.
- SUNDEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BYKRONEN NÆRSERVICE 2 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DOMKIRKEPLASSEN 3 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- Finansinntektene i K2 STAVANGER AS steg fra 4,3 mill. kr i 2024 til 111,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i FINNESTADVEIEN 9 AS i 2025.
- STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (63,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (336,3 mill. kr).
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i STANGELAND TECTA EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BYKRONEN BOLIG AS falt med 4,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SUNDEN AS falt med 8,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 86,8 % av aksjene i CAMAR EIENDOM HOLDCO AS i 2024.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i SVG PROPERTY AS i 2024.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PILEN EIENDOM AS i 2024.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i VARDENES UTVIKLING AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (266,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (85,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr).
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 39,5 % til 0 % av aksjene i FORUM JÆREN AS i 2024.
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FOSSEIKEVEIEN 10 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: AS Tres
- Eier: AS W Wilhelmsen
- Eier: Skips AS Tudor
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.