Anslag · inntektsår 2025
Voc Energy Trading AS
Org.nr. 928533735 · AS · Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter · Færder
Aksjene i Voc Energy Trading AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 98 181 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Voc Energy Trading AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 71 566 kr, mest med nye penger fra eierne (120 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Voc Energy Trading AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 71 566 kr. Bankinnskuddene økte med 90 996 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 75 037 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Voc Energy Trading AS?
Voc Energy Trading AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 %), Personlig eier B (28,3 % gjennom Øde Invest AS), Personlig eier C (17 % gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Ocellaris AS og Ocellaris AS), Personlig eier D (6,3 % gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Arvander AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Credeva AS → Creum AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Voc Energy Trading AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 28,3 % | 27 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Øde Invest AS | 28,3 % | 27 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Ocellaris AS; Ocellaris AS | 17 % | 16 651 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Arvander AS | 6,3 % | 6 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Credeva AS → Creum AS | 5 % | 4 941 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Arvander AS → C.Andersson AS | 1,9 % | 1 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Arvander AS → Hampholmen AS | 1,9 % | 1 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Arvander AS → K.Andersson AS | 1,9 % | 1 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Silverdale AS | 1,9 % | 1 880 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Yttervik Invest AS | 1,9 % | 1 880 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Erb Holding AS | 1,5 % | 1 436 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Preben Lunde AS | 1,3 % | 1 250 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Pilen Invest AS | 0,5 % | 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → Mellerud Management AS | 0,5 % | 492 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Vaholmen Voc Recovery AS → P Nordby & Co AS | 0,2 % | 225 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 122 726 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 98 181 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Personlig eier A gikk fra 33,3 % til 28,3 % av aksjene i VOC ENERGY TRADING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ØDE INVEST AS gikk fra 33,3 % til 28,3 % av aksjene i VOC ENERGY TRADING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i VAHOLMEN VOC RECOVERY AS økte med 7,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ØDE INVEST AS gikk fra 33,3 % til 28,3 % av aksjene i VOC ENERGY TRADING AS i 2025.
- ARVANDER AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (738 759 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8 mill. kr).
- ARVANDER AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i OPSAHLVEIEN 1 AS i 2025.
- Antall aksjer i VOC ENERGY TRADING AS økte fra 1 000 til 1 240 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- VAHOLMEN VOC RECOVERY AS gikk fra 100 % til 33,4 % av aksjene i VOC ENERGY TRADING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VAHOLMEN VOC RECOVERY AS gikk fra 100 % til 33,4 % av aksjene i VOC ENERGY TRADING AS i 2024.
- VAHOLMEN VOC RECOVERY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENERGY ADVICE AS i 2024.
- CREUM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CREDEVA CAPITAL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.