Anslag · inntektsår 2025
Cutting Room AS
Org.nr. 928521184 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Bergen
Aksjene i Cutting Room AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Cutting Room AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 49,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,45 % av den samme verdien, så avkastningen er 111,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Cutting Room AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 13,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 57 122 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Cutting Room AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 36 092 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 78 505 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 22 435 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Cutting Room AS?
Cutting Room AS eies til slutt av Personlig eier A (33,8 % gjennom GH Ventures AS → Eftevåg Invest AS), Personlig eier B (33,8 % gjennom GH Ventures AS → Høibraaten Consulting AS), Personlig eier C (4,8 % gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS), Personlig eier D (3,8 %) og Personlig eier E (3,8 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Cutting Room AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom GH Ventures AS → Eftevåg Invest AS | 33,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom GH Ventures AS → Høibraaten Consulting AS | 33,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS | 4,8 % | 192 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3,8 % | 150 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 3,8 % | 150 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS; Futurum Ventures Fund i AS → The Forward Project AS → Kvarv AS | 2 % | 78 617 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Fornæss Invest AS | 1,7 % | 67 383 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 67 383 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Hmsin AS | 0,6 % | 24 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Magnusmagnus AS | 0,6 % | 24 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Sazava AS | 0,5 % | 18 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Store Vengetind AS | 0,4 % | 15 048 kr | 0 kr |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Startuplab Founders Fund Iv AS → Investinor Indirekte Ii AS → Investinor AS | 0,4 % | 15 031 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS | 0,4 % | 14 195 kr | 0 kr |
| Folketrygdfondet gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA | 0,3 % | 13 916 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 22 435 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CUTTING ROOM AS falt med 8,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i CUTTING ROOM AS økte fra 30 000 til 39 908 i 2025, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i FUTURUM VENTURES FUND I AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 37,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AKER CAPITAL AS delte anslagsvis ut 2,8 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,9 mrd. kr).
- AKER CAPITAL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RUNWAYFBU AS i 2025.
- AKER CAPITAL AS gikk fra 67,3 % til 0 % av aksjene i AKER HORIZONS ASA i 2025.
- AKER CAPITAL AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i SALMAR OCEAN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i FUTURUM VENTURES FUND I AS økte med 32,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 76,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i RUNWAYFBU FUND I AS steg fra 832 659 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RUNWAYFBU FUND I AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i CELSIA AS i 2024.
- Finansinntektene i AKER CAPITAL AS steg fra 1,2 mrd. kr i 2023 til 5,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AKER CAPITAL AS gikk fra 87,3 % til 36,9 % av aksjene i ABELEE AS i 2024.
- AKER CAPITAL AS gikk fra 39,9 % til 0 % av aksjene i EUREKA GROUP AS i 2024.
- AKER CAPITAL AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i TEAM AKER DÆHLIE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Nærings- og Fiskeridepartementet
- Eier: Folketrygdfondet
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.