Anslag · inntektsår 2025
HV Celsio Invest AS
Org.nr. 928513378 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i HV Celsio Invest AS gir de 36 personlige eierne anslagsvis 8,4 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 957,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener HV Celsio Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −10,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med HV Celsio Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 73,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 149,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 9,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 890,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9,8 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 10,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HV Celsio Invest AS?
HV Celsio Invest AS eies til slutt av Ole Ertvaag (29,2 % gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (10,6 % gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Pamar AS), Erlend Basmo Ellingsen (3,2 % gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS), Jon Vatnaland (3,2 % gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS) og Ove Gusevik (3,2 % gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Celsio Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ole Ertvaag gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS | 29,2 % | 279,4 mill. kr | 3 mill. kr |
| Pål Magnus Reed gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Pamar AS | 10,6 % | 101,1 mill. kr | 1,1 mill. kr |
| Erlend Basmo Ellingsen gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS | 3,2 % | 30,3 mill. kr | 295 424 kr |
| Jon Vatnaland gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS | 3,2 % | 30,3 mill. kr | 295 424 kr |
| Ove Gusevik gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS. Eier også aksjer i Wheel.Me AS (0,2 %), Morrow Bank ASA (0,17 %), 00nation AS (0,11 %), Minerva Topco AS (0,05 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) og 6 andre | 3,2 % | 30,3 mill. kr | 295 424 kr |
| Gabriel Oldeide Reed gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 2,6 % | 25 mill. kr | 236 544 kr |
| Gunnar Halvorsen gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Fuglaneset Invest AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Fuglaneset Invest AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS. Eier også aksjer i Ejecto AS (1,45 %) | 2,4 % | 22,5 mill. kr | 209 283 kr |
| Egil Stokka gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Lomsli AS; HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS | 2,2 % | 21,2 mill. kr | 194 721 kr |
| Personlig eier A gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier B gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier C gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier D gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier E gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier F gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
| Personlig eier G gjennom HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Manin AS → Manin Holding AS | 2,1 % | 20,2 mill. kr | 184 657 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 957,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 8,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 10,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HV CELSIO INVEST AS økte med 76,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 165,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (213,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (129,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HV CELSIO INVEST AS økte med 79 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ROMEO AS økte med 82,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
- HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
- HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 207,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (130,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (157,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.