Anslag · inntektsår 2025
HV Nef Invest Zero AS
Org.nr. 928513254 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i HV Nef Invest Zero AS gir de 33 personlige eierne anslagsvis 21,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mrd. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med HV Nef Invest Zero AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,6 mrd. kr. Bankinnskuddene økte med 469 980 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 44 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 38,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HV Nef Invest Zero AS?
HV Nef Invest Zero AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (35 % gjennom HV Annex Invest Alfa AS), Ole Ertvaag (19 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (6,8 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS), Erlend Basmo Ellingsen (2,1 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS) og Jon Vatnaland (2,1 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Nef Invest Zero AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom HV Annex Invest Alfa AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 35 % | 1,2 mrd. kr | – |
| Ole Ertvaag gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS | 19 % | 659 mill. kr | 7,2 mill. kr |
| Pål Magnus Reed gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 6,8 % | 235,7 mill. kr | 2,6 mill. kr |
| Erlend Basmo Ellingsen gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS | 2,1 % | 71,6 mill. kr | 748 758 kr |
| Jon Vatnaland gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS | 2,1 % | 71,6 mill. kr | 748 758 kr |
| Ove Gusevik gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS. Eier også aksjer i Wheel.Me AS (0,2 %), Morrow Bank ASA (0,17 %), 00nation AS (0,11 %), Minerva Topco AS (0,05 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) og 6 andre | 2,1 % | 71,6 mill. kr | 748 758 kr |
| Gabriel Oldeide Reed gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 1,7 % | 58,9 mill. kr | 609 895 kr |
| Jan Harald Solstad gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS. Eier også aksjer i Marine Resources AS (100 %), Forskningsveien Holding AS (0,3 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Christian Bø Kronstad gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS. Eier også aksjer i Cytovation ASA (under 0,01 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Kjell Erik Endresen gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Einar Gjelsvik gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Gunnar Halvorsen gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS. Eier også aksjer i Ejecto AS (1,45 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Kurt Magne Waldeland gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS. Eier også aksjer i Flekkefjord Sparebank (0,04 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Louise Eleonora Elisabeth Samuelsson gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS. Eier også aksjer i Romajelo Invest og Eiendom AS (25 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
| Egil Stokka gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS. Eier også aksjer i Hitecvision AS (0,05 %) | 1,4 % | 47,7 mill. kr | 486 405 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,3 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mrd. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 21,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38,2 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 165,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (213,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (129,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 706,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
- HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
- HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 207,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (130,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (157,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: HV Aneo Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.