Anslag · inntektsår 2025
Trysil Renholds-Service AS
Org.nr. 928459411 · AS · Rengjøring av bygninger · Trysil
Aksjene i Trysil Renholds-Service AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 637 641 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Trysil Renholds-Service AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 340 570 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 300 001 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 128 872 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Trysil Renholds-Service AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 340 570 kr. Bankinnskuddene økte med 483 633 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 329 196 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 826 213 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Trysil Renholds-Service AS?
Trysil Renholds-Service AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 %), Personlig eier B (33,3 %), Personlig eier C (16,7 %) og Personlig eier D (16,7 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trysil Renholds-Service AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 33,3 % | 212 547 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 33,3 % | 212 547 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 16,7 % | 106 273 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 16,7 % | 106 273 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 797 051 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 637 641 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.