Anslag · inntektsår 2025
Nit Holding AS
Org.nr. 928435032 · AS · Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · Haram
Aksjene i Nit Holding AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 7 444 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nit Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 25 904 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 131 764 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nit Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 25 904 kr. Bankinnskuddene falt med 26 846 kr. Det er i snitt tatt ut 141 287 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (105 988 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 68 590 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 65 882 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nit Holding AS?
Nit Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Brumi AS → Tomm AS), Personlig eier B (10 % gjennom Brumi AS → SDM AS), Personlig eier C (10 % gjennom Brumi AS → SDM AS), Personlig eier D (6 % gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS og Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Employeeco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS) og Personlig eier E (6 % gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS og Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Employeeco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nit Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Brumi AS → Tomm AS | 30 % | 2,5 mill. kr | 7 444 kr |
| Personlig eier B gjennom Brumi AS → SDM AS | 10 % | 834 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Brumi AS → SDM AS | 10 % | 834 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS; Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Employeeco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS | 6 % | 499 708 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS; Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Employeeco AS → Nogva Topco AS → Nogva Norvoll Invest AS | 6 % | 499 708 kr | 0 kr |
| Pe Club Holdco AS gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS; Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Employeeco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS | 5 % | 415 675 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Kano Invest AS | 2,6 % | 214 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → KLNM Invest AS | 2,3 % | 195 215 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Lano Invest AS | 2,3 % | 195 215 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Akn Invest AS | 2,2 % | 186 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Skjano Invest AS | 2,2 % | 184 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Blankenborg AS | 2,2 % | 179 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Glendrange Invest AS | 2,2 % | 179 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Holmvin AS | 2,2 % | 179 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Nogva Motorfabrikk AS → Nogva Group AS → Nogva Midco AS → Nogva Topco AS → Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Kmir AS | 2,2 % | 179 696 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 7 444 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 65 882 kr
Hendelser i eierkjeden
- NOGVA MOTORFABRIKK AS delte anslagsvis ut 19,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (47,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NOGVA MOTORFABRIKK AS økte med 19,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NOGVA MOTORFABRIKK AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i ROBOTEK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NOGVA GROUP AS økte med 272,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NOGVA MIDCO AS økte med 274 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NOGVA MOTORFABRIKK AS delte anslagsvis ut 75 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (146,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (52,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,2 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Pe Club Holdco AS
- Eierandel i: Nit AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.