Anslag · inntektsår 2025
Gymsalen AS
Org.nr. 928335828 · AS · Undervisning innenfor idrett og rekreasjon · Haugesund
Aksjene i Gymsalen AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Gymsalen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 539 022 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 203 966 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Gymsalen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 539 022 kr. Bankinnskuddene økte med 296 407 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 584 000 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gymsalen AS?
Gymsalen AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Hallink AS), Personlig eier B (20 % gjennom Hhelse AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Helsehuset Haugesund AS → Vismed Holding AS og Vismed Holding AS), Personlig eier D (5 % gjennom En Enkel Mann Holding AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Helsehuset Haugesund AS → Hauggruppen Investering AS → Cornos AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gymsalen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hallink AS | 50 % | 676 116 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hhelse AS | 20 % | 270 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Helsehuset Haugesund AS → Vismed Holding AS; Vismed Holding AS | 8,7 % | 117 243 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom En Enkel Mann Holding AS | 5 % | 67 573 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Helsehuset Haugesund AS → Hauggruppen Investering AS → Cornos AS | 3 % | 39 895 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Helsehuset Haugesund AS → Vismed Holding AS; Vismed Holding AS | 2,5 % | 33 147 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Plen Holding AS | 2 % | 27 059 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Måmi Invest AS | 1,4 % | 19 555 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Tobis AS | 1,4 % | 19 555 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Skåretreboen AS; Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Skåretreboen AS; Helsehuset Haugesund AS → Caiano Eiendom AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Skåretreboen AS | 0,9 % | 12 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Torei AS; Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Torei AS; Helsehuset Haugesund AS → Caiano Eiendom AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Torei AS | 0,9 % | 12 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Baia Iv AS; Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Baia Iv AS; Helsehuset Haugesund AS → Caiano Eiendom AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Baia Iv AS | 0,9 % | 12 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Zahlahuset AS; Helsehuset Haugesund AS → Shannon Invest AS → Caiano Invest AS → Caiano AS → Zahlahuset AS; Helsehuset Haugesund AS → Caiano Eiendom AS → Caiano AS → Bømmeløy AS → Zahlahuset AS | 0,9 % | 12 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Helsehuset Haugesund AS → Laastad Invest AS | 0,8 % | 10 561 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Helsehuset Haugesund AS → Mrsa AS; Helsehuset Haugesund AS | 0,8 % | 10 172 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VISMED HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i GYMSALEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELSEHUSET HAUGESUND AS gikk fra 15 % til 13 % av aksjene i GYMSALEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELSEHUSET HAUGESUND AS gikk fra 15 % til 13 % av aksjene i GYMSALEN AS i 2025.
- VISMED HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,2 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i GYMSALEN AS i 2025.
- EN ENKEL MANN HOLDING AS delte anslagsvis ut 875 880 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (68 567 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,9 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS gikk fra 100 % til 90 % av aksjene i IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS i 2024.
- VISMED HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i IFOCUS ØYEKLINIKK HAUGESUND AS i 2024.
- EN ENKEL MANN HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i GRÜNDERLOFTET AS i 2024.
- SHANNON INVEST AS delte anslagsvis ut 24,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SHANNON INVEST AS økte med 21,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.