Anslag · inntektsår 2025
Metallco Sortering AS
Org.nr. 928307999 · AS · Materialgjenvinning · Oslo
Aksjene i Metallco Sortering AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 68 760 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 23,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Metallco Sortering AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −32,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,75 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Metallco Sortering AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −4,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (967 173 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 217 609 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Metallco Sortering AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 17 358 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 350 079 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 179 843 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 217 609 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Metallco Sortering AS?
Metallco Sortering AS eies til slutt av Laurie Fredrik Feinberg (21,7 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS), Tord Linnerud (18,5 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS), Katrine Victor (10,9 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS), Leslie Feinberg (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS) og Tor Damhaug (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Metallco Sortering AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Laurie Fredrik Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS. Eier også aksjer i Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 21,7 % | 5,1 mill. kr | 32 988 kr |
| Tord Linnerud gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS. Eier også aksjer i Oppland Metall Transport AS (50 %) | 18,5 % | 4,3 mill. kr | 25 346 kr |
| Katrine Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS | 10,9 % | 2,5 mill. kr | 7 693 kr |
| Leslie Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS | 8,2 % | 1,9 mill. kr | 1 369 kr |
| Tor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 8,2 % | 1,9 mill. kr | 1 364 kr |
| Benny Therese Bergendahl Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 7,2 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Marianne Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS | 6,5 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Lynn Claire Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS | 6,5 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Merete Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS | 5,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Andreas Victor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS | 2,7 % | 632 919 kr | 0 kr |
| Martin Aage Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS. Eier også aksjer i Thorendahl Invest AS (100 %), Circio Holding ASA (0,07 %), Oncoinvent ASA (0,03 %), Höegh Autoliners ASA (0,03 %), Kitron ASA (0,01 %) | 2,2 % | 505 863 kr | 0 kr |
| Emanuel Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Advokatfirmaet Glittertind AS (7,14 %) | 0,8 % | 189 694 kr | 0 kr |
| Jonathan Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Jofe AS (100 %), Pilestredet Garasjelag AS (1,33 %) | 0,8 % | 189 694 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 29,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 23,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 217 609 kr
Hendelser i eierkjeden
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 175,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (176 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (101,1 mill. kr).
- METALLCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 151 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (151 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 44,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (190 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (844,9 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,4 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,9 mill. kr).
- LYLELA AS delte anslagsvis ut 13,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i METALLCO SORTERING AS økte med 10,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- METALLCO AS delte anslagsvis ut 183,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (190,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
- EIECO AS delte anslagsvis ut 38,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (189 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr).
- BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 42,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (143,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr).
- FEVI AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (124 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr).
- LYLELA AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.