Anslag · inntektsår 2025
Blue Aqua Ships AS
Org.nr. 928294536 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Ulstein
Aksjene i Blue Aqua Ships AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 14 623 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Blue Aqua Ships AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −7,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Blue Aqua Ships AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 12,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 29,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 283 512 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 71 718 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Blue Aqua Ships AS?
Blue Aqua Ships AS eies til slutt av Bjarni Armannsson (36,1 % gjennom Imagine Capital AS og Nordvestor Aktiv AS → Imagine Capital AS), Farosan Logistics LTD (5,2 %), Jan Fossum Nytun (4,8 % gjennom JFN AS), Ketil Nystad (4,8 % gjennom Nystad Shipping AS) og Håkon Nytun (4,8 % gjennom Oster Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Blue Aqua Ships AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjarni Armannsson gjennom Imagine Capital AS; Nordvestor Aktiv AS → Imagine Capital AS. Eier også aksjer i Insr ASA (under 0,01 %) | 36,1 % | 3,2 mill. kr | 14 623 kr |
| Farosan Logistics LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,2 % | 463 851 kr | – |
| Jan Fossum Nytun gjennom JFN AS. Eier også aksjer i Mowi ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 431 489 kr | 0 kr |
| Ketil Nystad gjennom Nystad Shipping AS. Eier også aksjer i Rony AS (50 %), Strongpoint ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 431 489 kr | 0 kr |
| Håkon Nytun gjennom Oster Marine AS. Eier også aksjer i Aker ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 431 489 kr | 0 kr |
| Remi Skjegstad gjennom Pastre Marine AS. Eier også aksjer i Bergen Maritime Consultancy AS (62 %), Idex Biometrics ASA (0,01 %), Green Minerals AS (under 0,01 %), Bluenord ASA (under 0,01 %) | 3,9 % | 345 191 kr | 0 kr |
| Petter Kvevik gjennom Noatun Marine AS | 2,9 % | 258 894 kr | 0 kr |
| Alf Inge Leine gjennom Leinefisk AS. Eier også aksjer i Cubera Private Equity 2021 Invest AS (0,05 %), Cubera Secondary 2023 Invest AS (0,04 %), Swiss Life Ref Nordic 2024 Invest i AS (0,04 %), Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS (0,04 %), Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest i AS (0,03 %) og 1 andre | 2,7 % | 239 703 kr | 0 kr |
| Halvard Astor Leine gjennom Leinefisk AS. Eier også aksjer i Cubera Private Equity 2021 Invest AS (0,06 %), Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS (0,04 %), Cubera Secondary 2023 Invest AS (0,04 %), Swiss Life Ref Nordic 2024 Invest i AS (0,04 %), Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest i AS (0,03 %) og 1 andre | 2,7 % | 239 703 kr | 0 kr |
| Petter Dragesund gjennom Dragesund Invest AS. Eier også aksjer i Osestølen Bilstall AS (3,85 %) | 2,4 % | 215 745 kr | 0 kr |
| Eivind Volstad gjennom Volstad AS → Balieira Holding AS | 2,1 % | 183 383 kr | 0 kr |
| Espen Volstad gjennom Volstad AS → Encore Invest AS | 2 % | 177 989 kr | 0 kr |
| Elisabeth Volstad gjennom Volstad AS → Multimum Holding AS | 2 % | 177 989 kr | 0 kr |
| André Bjørnøy gjennom Pyrofabrikken AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 1,7 % | 151 021 kr | 0 kr |
| Palmar Svenn Bjørnøy gjennom Pyrofabrikken AS. Eier også aksjer i Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest i AS (0,06 %), Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS (0,05 %), Cubera Private Equity 2021 Invest AS (0,04 %), Kjøita Eiendom AS (0,03 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %) og 10 andre | 1,7 % | 151 021 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 71 718 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BLUE AQUA SHIPS AS økte med 887 162 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BLUE AQUA SHIPS AS steg fra 3,1 mill. kr i 2024 til 14,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LEINEFISK AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (42,8 mill. kr).
- VOLSTAD AS gikk fra 54,2 % til 27,1 % av aksjene i NORWIND OFFSHORE AS i 2025.
- DRAGESUND INVEST AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i OPTIMEERING AQUA AS i 2025.
- DRAGESUND INVEST AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CREDO II CO-INVEST AS i 2025.
- NYSTAD SHIPPING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,3 mill. kr).
- Finansinntektene i NYSTAD SHIPPING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i BLUE AQUA SHIPS AS falt med 13 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- AQUAMARINE MANAGEMENT AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i BLUE AQUA SHIPS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LEINEFISK AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,2 mill. kr).
- OSTER MARINE AS delte anslagsvis ut 800 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.