Anslag · inntektsår 2025
Climatepoint Food & Agrotech AS
Org.nr. 928201074 · AS · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Climatepoint Food & Agrotech AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Climatepoint Food & Agrotech AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,35 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Climatepoint Food & Agrotech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 57 590 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 31 527 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 21 792 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Climatepoint Food & Agrotech AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 422 302 kr. Bankinnskuddene økte med 66 581 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 22 415 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 12 216 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 13 933 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Climatepoint Food & Agrotech AS?
Climatepoint Food & Agrotech AS eies til slutt av Personlig eier A (20,2 % gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS), Personlig eier B (20,2 % gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS), Personlig eier C (20,2 % gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS), Personlig eier D (20,2 % gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS) og Nordic Leisure Travel Group (5,1 % gjennom Climatepoint Green River AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Climatepoint Food & Agrotech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS | 20,2 % | 637 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS | 20,2 % | 637 368 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS | 20,2 % | 637 368 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS | 20,2 % | 637 368 kr | 0 kr |
| Nordic Leisure Travel Group gjennom Climatepoint Green River AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 161 709 kr | – |
| Canica Holding AG gjennom Climatepoint Green River AS → Jernia AS → Canica Invest AS → Canica AS → Tvist 3 AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,8 % | 88 312 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Unit One Eiendom AS | 2,1 % | 67 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Green River Investment Management AS → Climatepoint AS → Varsity AS | 1,6 % | 51 976 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Unit One Eiendom AS → Kabesi Invest AS | 1,1 % | 33 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Strawberry Services AS → Strawberry Hotels AS → Strawberry Hospitality Group AS → Unit One Eiendom AS → Tobesi Invest AS | 1,1 % | 33 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Green River Investment Management AS → Climatepoint AS | 0,4 % | 12 511 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Green River Investment Management AS → Climatepoint AS → Derwentwater Invest AS | 0,3 % | 10 743 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Green River Investment Management AS → Climatepoint AS → Bno Story AS | 0,3 % | 10 741 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Green River Investment Management AS → Climatepoint AS → Right Aim AS | 0,3 % | 10 689 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Climatepoint Green River AS → Jernia AS → Canica Invest AS → Canica AS → Tvist 1 AS | 0,3 % | 9 567 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 13 933 kr
Hendelser i eierkjeden
- STRAWBERRY SERVICES AS delte anslagsvis ut 257 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (107 937 kr) pluss årsresultatet 2025 (260,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY SERVICES AS økte med 188,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAWBERRY HOTELS AS delte anslagsvis ut 580,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (876,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (645,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (941,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY HOSPITALITY GROUP AS falt med 700 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STRAWBERRY GROUP AS delte anslagsvis ut 665 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−14,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,7 mrd. kr).
- STRAWBERRY HOLDING AS delte anslagsvis ut 554,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (883,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,9 mrd. kr).
- Finansinntektene i STRAWBERRY HOLDING AS steg fra 79 mill. kr i 2024 til 1 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ROSALES INVEST AS falt med 15,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STRAWBERRY HOTELS AS delte anslagsvis ut 522,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (741,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (657,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (876,5 mill. kr).
- STRAWBERRY HOTELS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRAWBERRY CLUB AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY HOSPITALITY GROUP AS falt med 221,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STRAWBERRY HOSPITALITY GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOTELLDRIFT QUADRUM AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY GROUP AS økte med 1,2 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Down To Earth AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.