Anslag · inntektsår 2025
B2B Solutions Holdco AS
Org.nr. 928173887 · AS
Aksjene i B2B Solutions Holdco AS gir de 34 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i B2B Solutions Holdco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −648 221 kr, mest med nye penger fra eierne (1,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 25 680 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med B2B Solutions Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 648 221 kr. Det er i snitt tatt ut 703 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 34 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (20 656 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 29 822 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 12 840 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier B2B Solutions Holdco AS?
B2B Solutions Holdco AS eies til slutt av Personlig eier A (21 % gjennom Sterna Holdco AS → Torall AS), Personlig eier B (20,7 % gjennom Sterna Holdco AS → Laga Holding AS), Personlig eier C (15,7 % gjennom Sterna Holdco AS → RCJ Holding AS), Personlig eier D (7,7 % gjennom Sterna Holdco AS → Åsmund Kveim Lie Holding AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom Sterna Holdco AS → Håkon Clausen Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av B2B Solutions Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sterna Holdco AS → Torall AS | 21 % | 637 957 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sterna Holdco AS → Laga Holding AS | 20,7 % | 631 128 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sterna Holdco AS → RCJ Holding AS | 15,7 % | 478 991 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sterna Holdco AS → Åsmund Kveim Lie Holding AS | 7,7 % | 235 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sterna Holdco AS → Håkon Clausen Holding AS | 7,4 % | 226 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sterna Holdco AS → Myrlid AS | 3,7 % | 113 448 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sterna Holdco AS → Digeelva Invest i AS → Digeelva Holding i AS | 3,4 % | 102 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sterna Holdco AS → CMM Invest i AS → C. Langeland Holding i AS | 3,1 % | 95 475 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sterna Holdco AS → Anthonisen Holding AS | 1,7 % | 51 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sterna Holdco AS → Grenir AS → Kira Holding AS | 1,4 % | 41 248 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sterna Holdco AS → Grenir AS → Sum Avsetning AS | 1,4 % | 41 248 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sterna Holdco AS → J12 Invest AS | 1,3 % | 39 248 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Sterna Holdco AS | 1,2 % | 36 974 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Sterna Holdco AS → Apex Capital AS | 1 % | 30 782 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Sterna Holdco AS → Ole AS | 1 % | 30 375 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 12 840 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STERNA HOLDCO AS falt med 30,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RCJ HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (868 801 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,6 mill. kr).
- Finansinntektene i HÅKON CLAUSEN HOLDING AS steg fra −2 mill. kr i 2024 til 3,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- B2B SOLUTIONS HOLDCO AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−72 115 kr) pluss årsresultatet 2024 (−568 911 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i B2B SOLUTIONS HOLDCO AS økte med 1,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i STERNA HOLDCO AS falt med 112,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RCJ HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (27,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Defendo AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.