Anslag · inntektsår 2025
Samlaco AS
Org.nr. 928169316 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Oslo
Aksjene i Samlaco AS gir de 28 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 442 780 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Samlaco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Samlaco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 725 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 421 950 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Samlaco AS?
Samlaco AS eies til slutt av Norvestor Vii L.P. (18,3 % gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Noa Holdco AS), Personlig eier A (17,8 % gjennom Starburst Ventures AS → Egil Invest AS og The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Egil Invest AS), Personlig eier B (17 % gjennom Starburst Ventures AS → The North Wing AS og The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → The North Wing AS), Personlig eier C (12,4 % gjennom Starburst Ventures AS → Mahuto AS og The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Mahuto AS) og Personlig eier D (4,6 % gjennom Starburst Ventures AS → Love Invest AS og The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Love Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Samlaco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norvestor Vii L.P. gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Noa Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 18,3 % | 81 184 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Starburst Ventures AS → Egil Invest AS; The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Egil Invest AS | 17,8 % | 78 919 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Starburst Ventures AS → The North Wing AS; The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → The North Wing AS | 17 % | 75 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Starburst Ventures AS → Mahuto AS; The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Mahuto AS | 12,4 % | 54 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Starburst Ventures AS → Love Invest AS; The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Love Invest AS | 4,6 % | 20 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Starburst Ventures AS → Borgos Invest AS; The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Borgos Invest AS | 4,6 % | 20 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Starburst Ventures AS → Andreas Ziener AS | 2,2 % | 9 897 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Starburst Ventures AS → Enigma Punk AS | 2,2 % | 9 897 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → THL Consulting AS | 1,2 % | 5 188 kr | 0 kr |
| Tgo Group AB gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,1 % | 4 849 kr | – |
| Personlig eier I gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Fairwin Invest AS | 1 % | 4 605 kr | 0 kr |
| Langemark Aps gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 2 756 kr | – |
| Mej Aps gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 2 117 kr | – |
| Personlig eier J gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS → Nordic Business Advisery AS | 0,4 % | 1 942 kr | 0 kr |
| Adxr Ventures AB gjennom The North Alliance Norge AS → The North Alliance AS → Noa Bidco AS → Noa Midco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 1 892 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 553 475 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 442 780 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SAMLACO AS falt med 8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SAMLACO AS økte med 8,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SAMLACO AS økte fra 610 til 1 028 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i THE NORTH ALLIANCE NORGE AS økte med 110,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i THE NORTH ALLIANCE AS økte med 110,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NOA BIDCO AS økte med 266,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NOA MIDCO AS økte med 177,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NOA HOLDCO AS økte med 126,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.