Anslag · inntektsår 2025
Nordic Ferry Infrastructure Holding AS
Org.nr. 928054284 · AS · Innenriks kystruter med passasjerer · Brønnøy
Om én person eide hele Nordic Ferry Infrastructure Holding AS, ville aksjene gitt anslagsvis 84,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,7 mrd. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nordic Ferry Infrastructure Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Nordic Ferry Infrastructure Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1 806 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,7 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 84,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 84,7 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nordic Ferry Infrastructure Holding AS?
Nordic Ferry Infrastructure Holding AS eies til slutt av Hati Luxco S..R.L. (58,4 % gjennom Hati Holdco AS), Float Topco S. R.L. (36,4 % gjennom Float Topco AS), Eqt Infrastructure V Coinvestment (2,4 % gjennom Float Topco AS), Nærings- og Fiskeridepartementet (1,4 % gjennom Hati Holdco AS → Nysnø Klimainvesteringer AS) og Niels Smedegaard (0,2 % gjennom Float Topco AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nordic Ferry Infrastructure Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hati Luxco S..R.L. gjennom Hati Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 58,4 % | 4,5 mrd. kr | – |
| Float Topco S. R.L. gjennom Float Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 36,4 % | 2,8 mrd. kr | – |
| Eqt Infrastructure V Coinvestment gjennom Float Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 187,2 mill. kr | – |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Hati Holdco AS → Nysnø Klimainvesteringer AS | 1,4 % | 104,7 mill. kr | – |
| Niels Smedegaard gjennom Float Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 11,6 mill. kr | – |
| Carsten Grøne Jensen gjennom Float Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 11,2 mill. kr | – |
| Michael Frederic Hassing gjennom Float Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 10,2 mill. kr | – |
- Verdigrunnlag
- 9,6 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,7 mrd. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 84,7 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 12,5 % til 11,5 % av aksjene i ZEG POWER AS i 2025.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 6,9 % til 3,3 % av aksjene i OTOVO ASA i 2025.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 5,8 % til 0 % av aksjene i TISE AS i 2025.
- Bankinnskuddet i UNO INVEST AS økte med 21,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 31,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- UNO INVEST AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- Finansinntektene i NORDIC FERRY INFRASTRUCTURE HOLDING AS steg fra 584 kr i 2023 til 11,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 17,1 % til 0 % av aksjene i HEATEN AS i 2024.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 14,8 % til 0 % av aksjene i HIPTEC AS i 2024.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 10 % til 5,3 % av aksjene i SANDWATER FUND I AS i 2024.
- NYSNØ KLIMAINVESTERINGER AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i MAMA HOLDING COMPANY AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i UNO INVEST AS falt med 23 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.