Anslag · inntektsår 2025
Smaq Invest AS
Org.nr. 928019667 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Oslo
Aksjene i Smaq Invest AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 1 340 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Smaq Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Smaq Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 427 472 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 175 411 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Smaq Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 427 472 kr. Bankinnskuddene falt med 33 159 kr og den langsiktige gjelden økte med 392 693 kr. Det er i snitt tatt ut 725 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (139 191 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 83 470 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 86 521 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Smaq Invest AS?
Smaq Invest AS eies til slutt av Domaren i Göteborg AB (25,8 %), Personlig eier A (18,2 % gjennom Finberg Holding AS), Domaren Holding AB (11,9 % gjennom Tarde AS), Personlig eier B (11 % gjennom Solvida AS) og Personlig eier C (9,3 % gjennom Tarde AS → Harma Holding AS og Harma Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smaq Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Domaren i Göteborg AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 25,8 % | 2,7 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Finberg Holding AS | 18,2 % | 1,9 mill. kr | 1 340 kr |
| Domaren Holding AB gjennom Tarde AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,9 % | 1,2 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Solvida AS | 11 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tarde AS → Harma Holding AS; Harma Holding AS | 9,3 % | 972 809 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom D. Lund Holding AS | 8,9 % | 926 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tarde AS → Harja Holding AS | 3,1 % | 322 709 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tarde AS → Harka Holding AS | 3,1 % | 322 709 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tarde AS → Harwik Holding AS | 2,5 % | 259 408 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,3 % | 242 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Jaas AS | 2,2 % | 228 758 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,1 % | 115 772 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,4 % | 41 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Tarde AS → Harwik Holding AS | 0,1 % | 13 653 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 340 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 86 521 kr
Hendelser i eierkjeden
- FINBERG HOLDING AS gikk fra 21,5 % til 18,2 % av aksjene i SMAQ INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FINBERG HOLDING AS gikk fra 21,5 % til 18,2 % av aksjene i SMAQ INVEST AS i 2024.
- Finansinntektene i HARJA HOLDING AS steg fra −3,6 mill. kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Solid Media Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.