Anslag · inntektsår 2025
Aidency AS
Org.nr. 928005801 · AS · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Ålesund
Aksjene i Aidency AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 87 837 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 29,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Aidency AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −27,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Aidency AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 138 547 kr og den langsiktige gjelden økte med 11,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 191 670 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 291 058 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Aidency AS?
Aidency AS eies til slutt av Personlig eier A (33,6 % gjennom Trollvatn AS), Personlig eier B (6,4 % gjennom Artec Holding AS → BFL Invest AS), Personlig eier C (6,4 % gjennom Artec Holding AS → Fiveland Invest AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Artec Holding AS → Tef Holding AS) og Personlig eier E (4,4 % gjennom Badstuggu AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Aidency AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Trollvatn AS | 33,6 % | 10,1 mill. kr | 83 079 kr |
| Personlig eier B gjennom Artec Holding AS → BFL Invest AS | 6,4 % | 1,9 mill. kr | 1 586 kr |
| Personlig eier C gjennom Artec Holding AS → Fiveland Invest AS | 6,4 % | 1,9 mill. kr | 1 586 kr |
| Personlig eier D gjennom Artec Holding AS → Tef Holding AS | 6,4 % | 1,9 mill. kr | 1 586 kr |
| Personlig eier E gjennom Badstuggu AS | 4,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Badstuggu AS | 4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Robust Gruppen AS → Jamak AS → Magnus Kleven Holding AS | 3,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Robust Gruppen AS → Jamak AS → Maren Holding AS | 3,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Robust Gruppen AS → Jamak AS → Topptur Holding AS | 3,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Egna Invest AS | 2,7 % | 807 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Badstuggu AS | 2,7 % | 796 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Badstuggu AS | 2,2 % | 663 872 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Chrisanic Invest AS → Chrisanic Ii AS | 2,2 % | 659 562 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Storviking AS | 1,7 % | 517 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Jarom Invest AS | 1,5 % | 462 872 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 37,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 29,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 291 058 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AIDENCY AS falt med 11,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ROBUST 1 AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i AIDENCY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ARTEC HOLDING AS gikk fra 17,9 % til 12,6 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2025.
- BFL INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AIDENCY AS økte med 13,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i AIDENCY AS økte fra 670 873 til 1 111 723 i 2024, og 13 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TROLLVATN AS gikk fra 58,8 % til 33,7 % av aksjene i AIDENCY AS i 2024.
- ARTEC HOLDING AS gikk fra 23,4 % til 17,9 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2024.
- ARTEC HOLDING AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i DNB EIENDOMSFOND CORE PLUS AS i 2024.
- Bankinnskuddet i BFL INVEST AS økte med 3,1 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 2,4 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
I eierkjeden
- Eierandel i: Aidency Technology AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.